reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Elizabeth w BBC Entertainment

dodano: 2009-08-07 10:18 | aktualizacja: 2009-08-07 10:26
autor: Anita Dąbek | źródło: BBC

BBC_Entertainment_gif.gif BBC Entertainment zaprasza do obejrzenia filmu Elihabeth - historii młodej monarchini, która musiała stawić czoło nie tylko Europie, ale także przetrwać dworskie spiski, próby zabójstwa i pokonać opozycję. Film pokazany zostanie w ramach cyklu Sezon brytyjskich hitów filmowych, w niedzielę 9 sierpnia 2009, o godz. 22:00 na kanale BBC Entertainment.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Anglia, rok 1554. Pod rządami królowej Marii, kraj dręczy kryzys finansowy i konflikty na tle religijnym. Po śmierci królowej tron obejmuje młoda Elżbieta. Cały naród świętuje, a nowa monarchini cieszy się powrotem swego ukochanego z lat dziecinnych, Roberta Dudleya. Doradcy każą jej jednak zapomnieć o sprawach osobistych i zająć się problemami, z którymi boryka się kraj. Część z nich ma źródło za granicą.

Sir William Cecil, główny doradca królowej, radzi jej wyjść za mąż i w ten sposób kupić pokój. Elżbieta ma serce tylko dla Dudleya, ale wie dobrze, że jeśli ma przetrwać – zarówno na własnym dworze, jak i w Europie – musi wykazać się siłą.

Zagraża jej Francja i Hiszpania, królowa czuje zaś, że może ufać wyłącznie swemu powiernikowi, Sir Francisowi Walsinghamowi. Udaje jej się pokonać dworskie spiski, przetrwać próby zabójstwa, zetrzeć w proch opozycję. Nikt, prócz Dudleya, nie zostaje oszczędzony. Ten zaś zostaje przy życiu, bo królowa chce pamiętać, że niebezpieczeństwo czyha na nią zawsze i wszędzie.

Odnosi tryumf. Okazuje się, że jej strategia jest słuszna, i że młoda, odważna władczyni zdolna jest zjednoczyć naród.

Za swą znakomitą kreację aktorską Cate Blanchett otrzymała nominację do Oscara. Wspaniałą rolę stworzył też zdobywca Oscara Geoffrey Rush. Film miał swoją premierę w 1998 roku (w Polsce rok później).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...