reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Iżynieria przyszłości w Discovery Science

dodano: 2009-08-11 10:59 | aktualizacja: 2009-08-11 11:03
autor: Anita Dąbek | źródło: Discovery

discovery_science_logo_sk.jpg Discovery Science prezentuje najciekawsze zagadnienia z dziedziny nauki i technologii. Kanał przybliża największe projekty technologiczne, pokazuje interesujące kierunki badań, bawiąc przy tym widzów ciekawymi gadżetami i nowinkami. Stacja zaprasza na nowy cykl zatytułowany Inżynieria przyszłości, który emitowany będzie od 7 września br. w poniedziałki.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Inżynieria przyszłości
(ang. Mega Engineering)
Premiera: poniedziałek, 7 września o godz. 21:00
Emisja kolejnych odcinków: poniedziałki o godz. 21:00

Poznaj z bliska niezwykłą inżynierię przyszłości. Futurystyczne wizje naukowców staną się realne, a dzięki zaawansowanym wizualizacjom graficznym poczujesz, jakby ich budowa była tylko kwestią czasu. Zdumiewające budowle będą rosły na Twoich oczach!

W każdym z odcinków poznamy fascynujące projekty architektów, które wiele lat były uznawane za zbyt śmiałe i całkowicie niemożliwe do zrealizowania. Naukowcy wytłumaczą jednak, że wszystko jest tylko kwestią czasu i przedstawią, jakie osiągnięcia techniki pomogą w ich realizacji.

Kopuła nad Houston z rewolucyjnego plastiku, która pomoże miastu w walce z globalnym ociepleniem; osobiste kapsuły – system transportu miejskiego w Waszyngtonie, czy wyższa o ponad 1,5 kilometra od innych budowli, oddychająca wieża mieszkalna w przeludnionym Szanghaju. To tylko niektóre ze śmiałych wizji naukowców, które już niedługo mogą stać się całkowicie realne!

Discovery Science przedstawia przełomowe odkrycia i proponuje praktyczne zastosowania najnowszych technologii a wszystko w sposób zrozumiały, przyjazny, a czasami nawet zabawny. Śledząc Discovery Science widzimy, w jaki sposób nauka i technologia wpływają na nasze życie oraz jaką rolę mogą one odegrać w przyszłości. Oferta stacji pomaga widzom znaleźć odpowiedzi na pytania„ co?” „jak?” i „dlaczego?”, rzetelnie przekazując wiedzę.
Kanał nadaje 24 godziny na dobę i dostępny jest na polskim rynku od 1999 roku. Oferta programowa stacji zawiera treści poświęcone tematyce ekologii, kataklizmom i największym katastrofom, współczesnej inżynierii i technologii, jak również znane i popularne serie z gatunku pop-science. Discovery Science wzbogaca wiedzę, przykuwa uwagę i bawi. Na kanale znaleźć można takie serie jak m.in. Brainiac, Spojrzenie w przyszłość, Jak to jest zrobione, Ekopolis.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...