reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Jesienne hity PLANETE

dodano: 2009-08-12 14:21 | aktualizacja: 2009-08-12 14:25
autor: Anita Dąbek | źródło: PLANETE

Planete Jesienną ramówkę PLANETE zdominują dokumenty z festiwalu PLANETE DOC REVIEW, portrety gwiazd i artystów, filmy o egzotycznych wyprawach, drapieżnych zwierzętach i sporcie. Już 29 sierpnia PLANETE rozpocznie emisję wybitnych dokumentów z festiwalu PLANETE DOC REVIEW, którego stacja jest tytularnym partnerem.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wśród nich znajdzie się wiele obrazów o Bliskim Wschodzie, m.in. nominowany w 2008 roku do Oscara i laureat Nagrody Specjalnej Jury w Sundance 2007 „Bez końca” o paradoksach wojny w Iraku. Stacja pokaże dwa filmy o sytuacji kobiet w krajach muzułmańskich. Będą to: „Barbie z Damaszku” oraz zdobywca Nagrody Jury Ekumenicznego na Leipzig Doc 2007 i prezentowany na IDFA 2007 „Kamienna cisza”. W sekcji o Bliskim Wschodzie znajdzie się także laureat Silver Dove na Leipzig Doc 2005 „Olbrzymie posągi Buddy” - dokument
o niszczeniu dziedzictwa narodowego Afganistanu. Nie zabraknie również innych hitów z PLANETE DOC REVIEW, m.in. nominowanego w 2005 roku do Oscara „Murderball - gra o życie”, laureata Nagrody Jury w Sundance 2007 „Nankin” o masakrze nankińskiej i anatomii zła, czy słynnej „Korporacji” - filmu, który zdobył Nagrodę Jury na IDFA 2003 i Nagrodę Publiczności w Sundance 2004.

Jesienią PLANETE pokaże także dokumenty o współczesnych wybitnych artystach, ich pracy i życiu osobistym. Będą to portrety aktorów: Nicole Kidman, Heatha Ledgera, Anthony'ego Hopkinsa, muzyków: Madonny, Marianne Faithfull, Pet Shop Boys, Alicii Keys, oraz artystów, którzy łącząc sztukę z polityką, chcieli lub chcą mieć wpływ na kształt świata: Carli Bruni, Simone de Beauvoir czy Federica Lorci.

W eklektycznej ramówce PLANETE nie zabraknie także filmów o tematyce przyrodniczej i krajoznawczej, wyjątkowo chętnie oglądanych przez widzów. Specjalnie na ich życzenie stacja przygotowała nową porcję serii „Ushuaia, czyli oblicza Ziemi”. Ponadto PLANETE pokaże dokumenty o wyprawach w egzotyczne krainy: do świata Majów, w Himalaje, do dzikiej Afryki i przygranicznej Polski, oraz filmy o dzikich zwierzętach: wymarłych już dinozaurach i obszerny cykl o rekinach, zrealizowany najnowocześniejszą techniką, z pięknymi zdjęciami oceanicznej fauny i flory.

Męską część widowni zainteresuje cykl o sporcie, a w nim m.in. „Od bramki do bramki” -
5-odcinkowa seria o historii piłki nożnej i „Snowboard dla każdego” - dokument o pasji snowboardingu, o której opowiedzą gwiazdy tej dyscypliny.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...