reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-03-27 - 2023-03-28

Siatkarskie newsy ponownie w TVP

dodano: 2009-11-16 10:42 | aktualizacja: 2009-11-16 17:35
autor: Anita Dąbek | źródło: sport.pl/TVP

TVP Sport Zarząd TVP powołał na stanowisko dyrektora TVP Sport Włodzimierza Szaranowicza, dziennikarza i komentatora sportowego. Nowy szef porozumiał się z Telewizją Polsat w sprawie siatkarskich newsów, które powracają do TVP. Informację taką podał w swoim felietonie do Gazety Sport.pl Marian Kmita, szef sportu w Polsacie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W felietonie zatytułowanym Telewizje to nie dojne krowy czytamy: Przed tygodniem wyraziłem cichą nadzieję, że nowe kierownictwo sportu w TVP odnowi zainteresowanie siatkówką. Ucieszyłem się, że odpowiedzialne i wielce ryzykowne stanowisko na Woronicza obejmie Włodek Szaranowicz. Było dla mnie jasne, że współpraca konkurencyjnych stacji jest teraz możliwa. Pracowaliśmy kiedyś razem i zapamiętałem Włodka jako człowieka z rozsądnym poglądem na świat, o horyzontach daleko szerszych niż punkty, bramki, sekundy.

W pięć minut załatwiliśmy to, co nie było możliwe przez ostatnich pięć lat. Siatkarskie newsy od zaraz wracają do TVP. Rozmawialiśmy też o futbolu, siatkówce i koszykówce. O dziwo, nasze poglądy są bardzo podobne. Główne grzechy to przewartościowanie przez związkowych działaczy rzeczywistych walorów i brak strategii gwarantującej sportowy sukces. A nawet kiedy ten się pojawia - tak jak w siatkówce - to nieopanowana pokusa skoku na kasę zniewala umysły działaczy, paraliżując racjonalną wizję przyszłości.

Widzą to w TVP, widzą to w Polsacie. Nie wróży to nic dobrego np. dla zarządu PLPS w ich superambitnych celach finansowych w nowym przetargu na prawa do pokazywania krajowych lig siatkarskich. Generalnie w najbliższej przyszłości polscy działacze będą mieli sporo trudności, by zmusić polskie stacje do szaleńczego wyścigu po prawa telewizyjne. Kryzys ekonomiczny przywrócił rozsądek tym, którzy w przeszłości wydawali ponad miarę, a tym, którzy byli skromni, kazał jeszcze bardziej zacisnąć pasa. Skończyły się czasy, kiedy telewizja była dojną krową dla szefostwa związku i sponsora. Teraz każdy nowy projekt będzie musiał oprzeć się na uczciwym partnerstwie trzech stron. Co jasne, w rozsądnych granicach wspólnego ryzyka straty lub wspólnego zysku. Innej drogi nie ma
.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Siatkówka


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...