reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Rajd Barbórka 2009 w TVP

dodano: 2009-12-04 15:50 | aktualizacja: 2009-12-04 16:32
autor: Anita Dąbek | źródło: TVP

TVP HD Logo Największe widowisko rajdowe, tradycyjny Rajd Barbórka, a zwłaszcza jego niezwykle prestiżowy finał na ul. Karowej w Warszawie, to coroczna impreza zamykająca sezon sportów samochodowych w Polsce. Również i w tym roku Telewizja Polska przeprowadzi prawie dwugodzinną transmisję z Odcinka Specjalnego „Karowa”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Relacja „na żywo” rozpocznie się w sobotę, 5 grudnia 2009, o godz. 18.00 równolegle w TVP Sport, TVP HD, w ośrodkach Regionalnych TVP oraz - już po raz drugi - na stronie internetowej TVP - www.sport.tvp.pl. To pierwsza od wielu lat tak obszerna relacja i obsługa tego rodzaju wydarzenia sportowego w ogóle w TVP.

Transmisja z „Kryterium Asów na Karowej” realizowana będzie przy pomocy najnowszego cyfrowego wozu transmisyjnego HD, z użyciem 11 kamer, z tego 9 stacjonarnych (w tym dwóch umieszczonych na ruchomych ramionach na starcie i nawrotach na pierwszej „beczce”), jednej na 12-metrowym wysięgniku ustawionym przy wiadukcie oraz trzech ruchomych kamerach: na starcie (mecie), „beczce” i wykorzystywanej podczas ceremonii dekoracji.

W czasie transmisji pokazana zostanie również walka na rozegranych wcześniej odcinkach specjalnych. Cala trasa, a zwłaszcza zabytkowy wiadukt, dodatkowo oświetlona zostanie kilkudziesięcioma lampami oraz sześcioma dalekosiężnymi reflektorami na 15-metrowych podnośnikach. Na mecie przeprowadzane będą wywiady z każdą ze startujących załóg.

Relacje z rajdu znajdą się również w sportowych programach informacyjnych TVP1, TVP2, TVP Info oraz TVP Sport. Nowością ma być możliwość oglądania przebiegu zawodów w telefonach komórkowych! Będzie to pierwsza w historii TVP tego rodzaju transmisja.

W tegorocznym rajdzie weźmie udział rekordowa liczba załóg, bo aż 127! Również trasy rajdu, w pokazowych przejazdach zaszczycą znakomici kierowcy z zagranicy: były mistrz Europy Armin Schwarz, a także jeżdżący pod patronatem TVP Sport wicemistrz świata w klasie junior WRC Michał Kościuszko. Swe pokazowe przejazdy będą mieli również: rajdowy mistrz Włoch Luca Rossetti i były mistrz Finlandii Tapio Laukkanen. W dwóch ostatnich przejazdach imprezy, na fotelu pilota w samochodach WRC tych mistrzów zasiądą: prezes TVP Tomasz Szatkowski oraz dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz.

Przebieg zawodów i walkę na trasie przybyli kibice i goście będą mogli tez oglądać na kilku olbrzymich telebimach. Realizatorem transmisji będzie Janusz Kasprzak, komentatorami - były pilot rajdowy Mikołaj Madej z TVP Łódź oraz znany dziennikarz motoryzacyjny Borys Czyżewski. W roli reporterów wystąpią: Marcin Powideł, Michał Laskowski i Sławomir Kwiatkowski z TVP Sport, za grafikę i pomiar czasu odpowiada Bartek Szafrański. Wydawcami transmisji będą: Marcin Grzybowski i Eryk Mełgwa (TVP Sport), a kierownikami produkcji Andrzej Kunze, Michał Kamiński (APT). Producentem transmisji jest Tamara Czyż – Kasperek (APT), a za całość odpowiada kierownik Redakcji Publicystyki, Reportażu i Form Dokumentalnych TVP Sport Marek Oblaciński.

Mimo, iż rajd nie jest eliminacją rajdowych mistrzostw Polski, zawsze na starcie gromadzi najlepszych kierowców naszego kraju. Wielokrotnie rajd był także imprezą międzynarodową. Najbardziej atrakcyjnym odcinkiem specjalnym rajdu, jest właśnie „Kryterium Asów na Karowej”. Malownicza i trudna technicznie trasa sprawia, że każdorazowo gromadzi się tu kilkanaście tysięcy widzów. W tym roku do rajdu zgłosiła się rekordowa liczba załóg, bo 127. W ubiegłym roku na ul. Karowej i w całym rajdzie Barbórka triumfowała załoga TVP Sport Tomasz Kuchar i Daniel Dymarski.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...