reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sądowe decyzje ws. piłkarskich transmisji w pubach

dodano: 2009-12-13 16:55 | aktualizacja: 2009-12-13 19:16
autor: Rafał Tomasiak | źródło: broadband tv news

Europa Unia Europejska UE Sąd Europejski przełożył na początek 2010 roku ogłoszenie werdyktu ws. emisji rozgrywek Premier League w pubach. Decyzja sądu odegra bardzo ważną rolę w tym na jakich zasadach europejscy nadawcy będą nabywali prawa do transmisji sportowych oraz emisji filmów. Brytyjska Premier League pozwała spółkę QC Leisure, która sprzedawała prawa do korzystania z oferty zagranicznych platform pay-TV na terenie Wielkiej  Brytanii.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spółka QC Leisure sprzedała właścicielce pubu w Portsmouth prawa do odbioru platformy Greek Nova TV, która posiada w swojej ofercie mecze Premier League. Właścicielka pubu płaciła 890 euro rocznie za emisję rozgrywek Premier League w swoim pubie. Premier League wyjaśnia, że w Wielkiej Brytanii można jedynie wykupić specjalny abonament BSkyB dla pubów w cenie 6,000 funtów. Brytyjską ligę poparły platformy ART, SuperSport (Nova), CANAL+ i DigitAlb, które w listach potwierdzają, że nie mają prawa pokazywać spotkań Premier League na terenie Wielkiej Brytanii.

Werdykt Sądu Europejskiego będzie miał kluczowe znaczenie w formie sprzedaży praw telewizyjnych w Europie. Jeden z członków Komisji Europejskiej uważa, że ważne jest umożliwienie nadawcom sprzedaży praw na teren całej Europy, a nie jedynie dla danego państwa. Oznaczałoby to, że mieszkańcy każdego państwa europejskiego mogliby legalnie oglądać platformy z innych krajów Europy.

Gdyby tak się stało, co jest dosyć wątpliwe, ceny za prawa do transmisji imprez sportowych na żywo, w tym Premiere League oraz hitów filmowych mogłyby znacznie spaść ponieważ nie byłyby już dostępne na wyłączność u lokalnego nadawcy/platformy. Dużym problemem wydaje się być również rozwiązanie kwestii językowych. Okazuje się, że może to nie mieć znaczenia, skoro Polacy nagminnie kupują dekodery polskich platform dla kanałów sportowych, często do pubów w Anglii (CYFRA+ ma Premiere League i to w HD!), Szkocji (Cyfrowy Polsat ma szkocką ligę) czy Irlandii.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...