reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Maraton Indiany Jonesa w nFilmHD

dodano: 2009-12-22 22:20 | aktualizacja: 2009-12-22 22:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: nfilm

nfilm HD Z okazji Świąt Bożego Narodzenia kanał nFilmHD dla wszystkich swoich widzów przygotował niezwykła niespodziankę – maraton 4 filmów, których głównym bohaterem jest najsłynniejszy archeolog świata – Indiana Jones. saga Indiany Jonesa dostępna będzie w jakości HD z przestrzennym dźwiękiem 5.1 i możliwością wyboru ścieżki dźwiękowej (oryginalnej lub z polskim lektorem).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Indiana Jones po raz pierwszy na wielkim ekranie pojawił się w roku 1981 w „Poszukiwaczach zaginionej Arki” („The Raiders of Lost Ark”) filmie będącym efektem współpracy reżysera Stevena Spielberga, scenarzysty George’a Lucasa oraz grającego główną rolę Harrisona Forda. Nic więc dziwnego, że film okazał się wielkim artystycznym i komercyjnym sukcesem zdobywając 5 Oscarów i przynosząc rekordową na tamte czasy sumę ponad 300 milionów dolarów zysku (przy budżecie opiewającym na około 20 milionów). Pierwszą z przygód w której dzielny archeolog uzbrojony w nietuzinkowy umysł, legendarny kapelusz i słynny bicz wyrusza na poszukiwania Arki Przymierza (walcząc przy okazji z nazistami) obejrzymy na antenie nFilmHD już 25 grudnia o godzinie 13:45.

Wielki sukces filmu sprawił, że już trzy lata później – w roku 1984 – na ekrany wchodzi kolejna część sagi – „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”
(„Indiana Jones and the Temple of Doom”), stanowiąca w istocie prequel do „Poszukiwaczy”. Tym razem archeologiczna pasja kieruje Indianę do Indii, gdzie stawia czoło sekcie czcicieli bogini Kali oraz poszukuje zaginionych kamieni Shankary. Obraz stanowił kolejny sukces duetu Spielberg/Lucas owocując kolejnym Oscarem i kolejnymi milionami fanów.

„Indiana Jones i Świątynia Zagłady” w nFilmHD 25 grudnia o 15:40.


Całe pięć lat musieli czekać fani największego z archeologów na kolejną opowieść o losach swojego bohatera. W roku 1989 na ekrany kin wchodzi „Indiana Jones i ostatnia krucjata” (“Indiana Jones and the Last Crusade”). Tym razem Steven Spielberg i George Lucas wysyłają Indianę Jonesa na największą z dotychczasowych wypraw – na poszukiwanie Świętego Graala.  Film zapewnia swoim twórcom kolejną statuetkę Oscara zapełniając równocześnie sale kinowe na całym świecie. Tym bardziej że u boku Harrisona Forda pojawił się będący u szczytu sławy Sean Connery (w roli ojca Indiany Henry’ego Jones’a Seniora).

W nFilmHD film obejrzeć będzie można 25 grudnia o 17:35.

W 20 lat później, w roku 2008, Spielberg i Lucas wracają do swojego ulubionego bohatera w filmie „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” („Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull”).

Akcja filmu rozgrywa się w 19 lat po zakończeniu „Ostatniej krucjaty”. Wiodący spokojne życie wykładowcy uniwersyteckiego doktor Indiana Jones zostaje wplątany w niezwykłą intrygę z 13 kryształowymi czaszkami, Obcymi oraz złowrogimi agentami ZSRR w roli głównej. 
Dla zachowania klimatu twórcy filmu zdecydowali się na tradycyjne zdjęcia, w miejsce stosowanej powszechnie animacji komputerowej, dzięki czemu odpowiedzialnemu za zdjęcia wybitnemu operatorowi Januszowi Kamińskiemu udało się w pełni odtworzyć niepowtarzalną atmosferę wcześniejszych części. Film odniósł największy kasowy sukces w dotychczasowej historii Indiany przynosząc ponad 700 milionów dolarów zysku, a Harrisom Ford po raz kolejny potwierdził swoją klasę.

„Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” w nFIlmHD 25 grudnia o 20:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...