reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kosmiczna podróż Einsteina

dodano: 2010-02-05 11:42 | aktualizacja: 2010-02-05 12:42
autor: Anita Dąbek | źródło: n.pl

da vinci learning.jpg W lutym 2010 roku kanał telewizyjny Da Vinci Learning wyemituje dwuczęściową dokumentację pt. Kosmiczna podróż Einsteina. Albert Einstein - jeden z największych umysłów XX wieku, znany jako twórca teorii względności, współtwórca korpuskularno – falowej teorii światła oraz laureat Nagrody Nobla za wyjaśnienie efektu fortoelektrycznego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Einstein pokazał czterowymiarowy świat ludziom żyjącym w świecie trójwymiarowym i ofiarował im niezwykły dar: Klucz potrzebny do zrozumienia kosmosu.

Pierwsza część dokumentacji Kosmiczna podróż Einsteina pt. Teoria wszechświata odnosi się do teorii względności, która stała się kluczem do rozwiązania wielu zagadek kosmosu. Jak wygląda Wszechświat? By się tego dowiedzieć przyjrzyjmy się kosmosowi razem z Einsteinem. Odpowiedzi na niezwykle ciekawe pytania udzielą wybitni naukowcy: Jak powstał wszechświat i dlaczego jest taki, a nie inny?

Druga część programu to Rozważania nad czarną dziurą. W jaki sposób Einstein stworzył koncepcję czasoprzestrzeni i czym są znajdujące się we wszechświecie tajemnicze czarne dziury? Poznamy również stare i nowe teorie, które stale fascynują wybitnych astrofizyków takich jak Stephen Hawkin czy Bill Unruh. Co naukowcy sądzą o możliwości podróżowania w czasie? Ogólna teoria względności dopuszcza taką możliwość. Teoretyczna możliwość nie oznacza jednak, że tego dokonamy. Najlepsi naukowcy z całego świata współzawodniczą w poszukiwaniach rozwiązania tajemnicy czarnych dziur. Dlaczego najtęższe umysły na świecie poświęcają tak dużo czasu i pieniędzy, by zbadać te ciała niebieskie? Po poznaniu sekretów czarnych dziur przed ludzkością może otworzyć się nowy, wspaniały wszechświat. Byłoby to podkreślenie niezwykłości teorii, które pozostawił po sobie Albert Einstein.

Dzięki naszej inteligencji odkrywamy coraz więcej praw natury i wiemy bardzo wiele o materii i wszechświecie. Nie rozumiemy jednak, dlaczego możemy dokonywać tych odkryć. Jak powiedział Einstein: Potrafię zrozumieć świat, ale nie potrafię zrozumieć dlaczego.

7 i 14 lutego 2010 o godz. 21.00 Da Vinci Learning zaprasza na dwuczęściowy film dokumentalny pt. Kosmiczna podróż Einsteina.

Da Vinci Learning to 24-godzinny program naukowy dla całej rodziny. Stacja dostępna jest w Polsce na platformie cyfrowej n i w wielu telewizjach kablowych. Za granicą Da Vinci Learning można oglądać w oryginalnej wersji językowej w takich krajach jak: Turcja, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Macedonia, Słowenia i Ukraina.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...