reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

CANAL+ koproducentem „Sponsoringu”

dodano: 2010-07-09 11:24 | aktualizacja: 2010-07-09 12:53
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: C+

CANAL+ Cyfrowy CANAL+ został koproducentem najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej zatytułowanego „Sponsoring”. To międzynarodowa produkcja, z udziałem m.in. Juliette Binoche, Joanny Kulig, Anaďs Demoustier, Krystyny Jandy i Andrzeja Chyry, opowiadająca historię trzech młodych kobiet żyjących w Paryżu. Zdjęcia do filmu są realizowane w Paryżu i Kolonii.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Historia młodych kobiet, które zostają prostytutkami, aby sfinansować studia, jest szokująca, ale zarazem bardzo wciągająca. To odważny i mocny temat. Przede wszystkim jednak jest to bardzo ciekawa historia i dlatego CANAL+ postanowił włączyć się do koprodukcji. Jesteśmy przekonani, że powstaje nieprzeciętny film -powiedziała Beata Ryczkowska, Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego CANAL+ Cyfrowy.

Film opowiada historię trzech młodych kobiet żyjących w Paryżu. Anna, dziennikarka „ELLE”, grana przez laureatkę Oscara, Cezara i Złotej Palmy Juliette Binoche (trylogia „Trzy Kolory", „Angielski pacjent"), pisze materiał o prostytucji wśród studentek. W trakcie pracy nad artykułem poznaje dwie prostytuujące się dziewczyny - Charlotte (w tej roli Anaďs Demoustier, „Les Grandes Personnes") i Alicję (Joanna Kulig, „Środa, czwartek rano", „Milion dolarów"), które wprowadzają ją w świat płatnej miłości. Dla Anny jest on odstręczający, ale też - ku jej zaskoczeniu - na swój sposób pociągający.

Nad realizacją filmu pracuje międzynarodowa ekipa, w dużej mierze polsko-francusko-niemiecka. Z polskich aktorów, oprócz Joanny Kulig, występują w nim Krystyna Janda i Andrzej Chyra. Małgorzata Szumowska jest nie tylko reżyserem filmu, ale również współautorem scenariusza, obok Tine Byrckel. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się na przełomie maja i
czerwca 2010 r. i są realizowane na planach w Paryżu i Kolonii. Ich autorem jest Michał Englert, który realizował zdjęcia m.in. dla „33 sceny z życia” i „Wszystko co kocham” Jacka Borcucha.

„Sponsoring” jest koprodukcją polsko-francusko-niemiecką. Producentem wykonawczym jest Slot Machine, spółka założona przez Marianne Slot, francuską producentkę duńskiego pochodzenia. Koproducentami są niemiecka Zentropa International Köln oraz ze strony polskiej: związana z Larsem Von Trierem Zentropa International Poland oraz CANAL+ Cyfrowy. Film jest również współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kino to jeden z filarów programowych CANAL+. Stacja prezentuje rocznie ponad 400 filmów czołowych hollywoodzkich studiów: Universal Studios, 20th Century Fox oraz dystrybutorów niezależnych. Na bieżąco śledzi też najważniejsze wydarzenia związane z kinem, takie jak wręczenie Oscarów, Noc Cezarów, Złotych Globów czy MFF w Cannes, towarzyszy również polskim twórcom na rodzimych festiwalach. Od 15 lat CANAL+ wspiera także polską kinematografię, współfinansując wartościowe przedsięwzięcia. Przy finansowym udziale stacji powstało ponad 150 filmów, w ostatnich latach m.in. „Sztuczki” Andrzeja Jakimowskiego, „Drzazgi” Macieja Pieprzycy czy „Wszystko, co kocham” Jacka Borcucha.

Obecnie trwają prace nad filmem w technice stereo 3D „Latająca maszyna” (Projekt Chopin) oraz „The Essence of Killing” Jerzego Skolimowskiego, w produkcję których również jest zaangażowany CANAL+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...