reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Pink Floyd: The Wall” w Zone Europa

dodano: 2010-08-18 14:57 | aktualizacja: 2010-08-18 15:57
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Zone Europa

Zone Europa Pierwszy powakacyjny miesiąc w Zone Europa upłynie pod znakiem muzyki. W piątkowe wieczory na antenie kanału królować będą filmy, w których muzyka jest czymś więcej niż tłem. Cykl "Filmowe dźwięki muzyki" zainaugurowany zostanie 3 września filmem „Pink Floyd: The Wall”. Następnie wyemitowane zostaną: „Lakier do włosów”, „Szalona Kapela” oraz  „Smak wolności".Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W 1979 roku grupa Pink Floyd wydała płytę The Wall, która błyskawicznie stała się bestsellerem, a lider zespołu, Roger Waters, przełożył muzykę na język filmu osobiście odpowiadając za scenariusz. „Pink Floyd: The Wall” opowiada historię gwiazdy rocka, Pinka. Jego kariera rozwija się doskonale, jednak sam Pink wydaje się być cieniem człowieka. Pogrążony w depresji dryfuje na granicy snu i jawy popadając w autodestrukcję. Film wyreżyserowany przez Alana Parkera łączy elementy rockowego musicalu, dramatu psychologicznego i przypowiastki filozoficznej, wspartej niezwykłymi animacjami Gerarda Scarfe’a. Mimo iż praktycznie pozbawiony dialogów, niesie ze sobą duży ładunek emocjonalny, także za sprawa przejmującej kreacji Boba Geldofa. Otrzymał dwie nagrody BAFTA.

Emisja: 03.09 godz. 22:05; powtórka: 16.09.2010 godz. 22:10

10 września widzowie będą mieli okazję obejrzeć dzieło Johna Watersa, enfent terrible amerykańskiego kina, twórcy balansującego na granicy anarchicznego kiczu i satyry. Akcja filmu „Lakier do włosów” osadzona jest w prowincjonalnym Baltimore w 1962 roku, w czasie kiełkującej rewolucji muzycznej i obyczajowej. Nastoletnie przyjaciółki, Tracy i Penny, są gorącymi fankami hitowej audycji telewizyjnej „The Corny Collins Dance Show”. Tracy, mimo sporej nadwagi, marzy o udziale w programie. Nie bacząc na kpiny otoczenia idzie na casting, wygrywa i swoją przebojowością robi wrażenie na przystojniaku Linku. Film łączy nostalgiczny obraz lat 60. z parodią hollywoodzkich muzycznych filmów młodzieżowych, dotykając jednocześnie rodzących się wówczas problemów społecznych. Sporą dawkę humoru zapewniają dialogi, świetnie charakteryzujące bohaterów.

W obsadzie znaleźli  się stali współpracownicy Watersa. m.in. Divine, transwestyta i wieloletni przyjaciel reżysera, występujący tu w podwójnej roli, a także gwiazdy muzyki.

Emisja: 10.09 godz. 20:00; powtórki: 11.09 godz. 16:25, 22.09 godz. 20:00, 23.09.10 godz. 11:30, 25.09 godz. 20:00, 26.09 godz. 14:30

Tydzień później czas na „Szaloną Kapelę” Briana Gibsona opowiadającą o zespole Strange Fruit, który w latach 70. osiągnął ciężko wypracowany sukces. Po 20 latach klawiszowiec Tony wraz z byłą menedżerką Karen wpadają na pomysł reaktywowania grupy. Zadanie okazuje się niełatwe, bo dawni członkowie zadziornego rockowego bandu osiedli na laurach. Z trudem udaje się zrealizować pierwsze próby, a i ich efekty nie są zbyt dobre. Strange Fruit zatrudnia więc nowego basistę
i wyrusza w niewielką trasę koncertową po krajach Beneluksu. Nie wszystko idzie jednak po myśli członków zespołu. „Szalona kapela” jest bezpretensjonalną komedią z glam rockową muzyką w tle. Jednak elementy komediowe często przeplatają się z gorzkimi refleksjami na temat życia, przyjaźni i przemijającego czasu. Film otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów oraz dwie nagrody brytyjskiego „Evening Standard”.

Emisja: 10.09 godz. 20:00; powtórki: 11.09 godz. 16:25, 22.09 godz. 20:00, 23.09.10 godz. 11:30, 25.09 godz. 20:00, 26.09 godz. 14:30

24 września widzowie zobaczą ostatni film w cyklu "Filmowe dźwięki muzyki". Będzie to dramat muzyczny „Smak wolności” w reżyserii Barryego Levinsona. Jest jesień 1954 roku, rodzi się rock and roll, a szkolnictwo amerykańskie przechodzi gruntowne zmiany. W szkole, w której dochodzi do prawdziwej integracji rasowej, uczy się 15-letni Żyd, Ben Zakochuje się z wzajemnością w czarnoskórej Sylvii, co sprowadza na niego gniew ojca dziewczyny. 20-letni brat Bena, Van kieruje swoje uczucia w stronę pochodzącej z protestanckiej rodziny Dubbie. Rodzice chłopców nie są zachwyceni takim obrotem sytuacji. Ścieżkę dźwiękową do „Smaku wolności” (m.in. z piosenkami Toma Waitsa) opracował syn słynnego Ennio, Andrea Morricone.

Emisja: 24.09 godz. 22:15


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...