reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

LG prezentuje nową generację telewizorów OLED

dodano: 2010-09-03 10:55 | aktualizacja: 2010-09-03 12:39
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: LG

LG Podczas tegorocznych targów IFA, LG eksponuje swoje mocne strony w dziedzinie technologii OLED, prezentując dwa zaawansowane technologicznie, doskonałe produkty. Pierwszy z nich to najnowszy telewizor OLED 3D LG z ekranem o wielkości 31 cali, będący jednocześnie najcieńszym telewizorem na świecie (grubość 0,29 cm). Drugi to model 15EL9500, pierwszy na świecie telewizor OLED z ekranem o wielkości 15,1 cala.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W telewizorach OLED LG wykorzystano najnowocześniejszą technologię diod organicznych, która eliminuje konieczność używania lamp podświetlających obraz od tyłu (takie rozwiązanie stosuje się w konwencjonalnych modelach LCD). Zamiast tego używa się błony złożonej z elementów, które świecą własnym światłem. Taki ekran jest lekki i cienki jak papier, a pozwala wyświetlać obrazy o niezwykłej jasności, ostrości i kontraście. Stanowi to ogromny przełom w dziedzinie technologii telewizyjnych.

31-calowy telewizor LG OLED 3D: perfekcyjne rozwiązanieNowy telewizor LG, ukoronowanie oferty OLED tej firmy, przenosi typową dla tej technologii jakość obrazu na 31-calowe ekrany. Jest również najcieńszym telewizorem na świecie — ma grubość zaledwie 0,29 cm. Wyświetla doskonałej jakości obrazy zarówno w dwóch, jak i w trzech wymiarach.

Zaawansowana technologia organicznych diod elektroluminescencyjnych (OLED) stosowana przez LG zapewnia doskonałej jakości czerń i nieskończenie wysokie poziomy kontrastu, a ponadto, dzięki zastosowaniu funkcji szczegółowego odwzorowania poziomów szarości, umożliwia wyświetlanie wszystkich istniejących kolorów, w tym pełnej palety ciemnych odcieni. Szeroki zakres odwzorowywanych barw (gamut) i brak przesunięć barwnych pomiędzy różnymi poziomami szarości powodują, że urządzenie doskonale oddaje realistyczne kolory w każdych warunkach i pod dowolnym kątem patrzenia. Co więcej, 31-calowy telewizor OLED 3D wyświetla zarówno najwyższej jakości obrazy płaskie, jak i płynne, dające doskonałe złudzenie głębi obrazy trójwymiarowe. Szczególną uwagę zwraca również dopracowane wzornictwo tego produktu. 31-calowy telewizor LG OLED 3D to sprzęt idealnie pasujący do każdego wystroju wnętrza — czy to sypialni, czy kuchennego blatu. Telewizor jest niezwykle cienki. Zastosowano w nim innowacyjny uchwyt, umożliwiający swobodny montaż na ścianach czy nawet sufitach i wygodny demontaż niemal bez uszkodzeń podłoża. Dopracowane wzornictwo podnosi jakość wyświetlania, ponieważ ekran jest niemal pozbawiony obramowania, a gładka szklana pokrywa umożliwia zwiększenie dynamiki obrazu.

31-calowy telewizor LG OLED 3D oferuje nie tylko doskonałą jakość obrazu i świetne wzornictwo. Pozostaje także w czołówce pod względem zastosowanych w nim technologii ekologicznych. Jest wykonany z nieszkodliwych materiałów (m.in. nie zawiera ołowiu ani rtęci). Redukuje również ilość odpadów i zanieczyszczenie środowiska, ponieważ do jego produkcji używa się mniej części i materiałów — konstrukcja tego telewizora umożliwiła całkowite wyeliminowanie podzespołów ciekłokrystalicznych, filtrów barwnych i lamp podświetlających.

15EL9500: pierwszy telewizor LG oparty na technologii OLED15,1-calowy telewizor 15EL9500 to niewielkie urządzenie, które jednak oferuje wszystkie zalety diod OLED, gwarantujące doskonałą jakość obrazu. Technologia organicznych diod elektroluminescencyjnych nie wymaga użycia dodatkowego źródła światła wpływającego na parametry telewizora, dzięki czemu model 15EL9500 zapewnia idealną głębię czerni i umożliwia uzyskanie obrazu zgodnego z certyfikatem ISF. Jasność postrzegana jest zaś o 150% większa niż w przypadku konwencjonalnych telewizorów LCD. Co więcej, technologia OLED gwarantuje jeszcze większą szybkość odświeżania obrazu wideo. W połączeniu z funkcją TruMotion 100 Hz pozwala to na znacznie większą dynamikę wyświetlania obrazu i niemal całkowicie eliminuje rozmycie powstające przy bardzo szybko zmieniających się sekwencjach.

Oprócz doskonałego obrazu 15EL9500 zapewnia również wspaniałej jakości dźwięk, który jest emitowany przez niewidoczne głośniki, a jego jakość podnoszą technologie Clear Voice II i SRS TruSurround XT. Co więcej, telewizor 15EL9500 jest sprzętem niezwykle lekkim i cienkim, wyposażonym w składaną podstawkę, co sprawia, że staje się wygodnym i stylowym uzupełnieniem każdego wnętrza.

Podstawowe cechy 31-calowego telewizora 3D OLED:
 • 31-calowa matryca AMOLED
 • rozdzielczość FULL HD (1920 x 1080)
 • najcieńszy na świecie (0,29 cm)
 • możliwość osiągnięcia nieskończonego współczynnika kontrastu
 • możliwość oglądania obrazu pod dowolnym kątem
 • składana / obrotowa podstawka
 Podstawowe cechy telewizora 15EL9500:
 • 15,1-calowa matryca AMOLED
 • rozdzielczość HD (1366 x 768)
 • funkcja TruMotion 100 Hz
 • współczynnik kontrastu dynamicznego ponad 10 000 000:1
 • możliwość oglądania obrazu pod dowolnym kątem
 • system 24p Real Cinema (skalowanie 5:5 Pulldown)
 • wyjątkowo cienki (0,32 cm)
 • składana podstawka


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...