reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Philips: OLED zasilany z gniazdka elektrycznego

dodano: 2010-09-14 10:54 | aktualizacja: 2010-09-15 12:41
autor: Paulina Nietrzpiel/Anita Dąbek | źródło: Philips

Philips Logo Naukowcy z Philips Research opracowali pierwszy moduł organicznej diody elektroluminescencyjnej (OLED), który może być zasilany bezpośrednio z głównej sieci elektrycznej. Prototyp otwiera drzwi do systemów OLED, które można bezpośrednio podłączyć do standardowego gniazdka elektrycznego bez potrzeby przestrzennego układu zarządzania energią. Zmniejszy to zestawienie materiałów i uprości konstrukcję oprawy dla przyszłych systemów OLED, na rynku masowych zastosowań oświetleniowych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
OLED oferuje zupełnie nową wizję oświetlenia. Wysoka jasność w kompaktowym kształcie to jego cechy charakterystyczne. Konsumenci zaczynają je bardzo doceniać, zwłaszcza, kiedy porównują je do tradycyjnych źródeł światła. Diody OLED są więc niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem dla ogólnego oświetlenia.

Jednak do tej pory, cechą fizycznych OLED było to, że musiały one być zasilane przez źródła prądu stałego (DC) o niskim napięciu. Nowy moduł OLED zasilany prądem zmiennym (AC) opracowany przez Philips Research, może być podłączony bezpośrednio do gniazdka na ścianie. Jest to zdecydowany krok w kierunku przełomu ewolucji OLED.

Nowa technika może przynieść również wiele korzyści dla producentów opraw oświetleniowych. Ponieważ zmniejsza ona liczbę składników w gotowym systemie, co sprawia, że montaż jest znacznie prostszy, a w efekcie poprawia niezawodność produktu końcowego. Ponadto zwiększa swobodę projektowania i rozszerza zakres potencjalnych zastosowań OLED.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...