reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Haven” powraca z drugim sezonem

dodano: 2010-10-14 12:24 | aktualizacja: 2010-10-14 13:13
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: UNI

Syfy.jpg Serial Haven,  wyprodukowany przez Entertainment One dla kanału Syfy (w Polsce Scifi) doczekał się drugiego sezonu. Realizacja 13 odcinków serii rozpocznie się plenerem w Nowej Szkocji wiosną 2011 roku. Premierę zaplanowano na lato 2011. W Polsce premiera pierwszego sezonu miała miejsce 10 października br. na antenie Scifi Universal.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Serial Haven, z Emily Rose w roli głównej, oparty jest na motywach powieści Stephena Kinga 'Colorado Kid'. Serial pokazuje losy agentki FBI Audrey Parker (Rose), która po przeprowadzce do miasteczka Haven w stanie Maine, odkrywa jego liczne sekrety. Okazuje się, że miasteczko od dawna stanowi schronienie dla ludzi obdarzonych niezwykłymi, nadnaturalnymi umiejętnościami, a na dodatek skrywa klucz do tajemnicy przeszłości agentki Parker. Ludzie, których spotyka na swojej drodze, to między innymi miejscowy policjant Nathan Wournos (Lucas Bryant) i tajemniczy, czarujący Duke Crocker (Eric Balfour).

Twórcy serialu to między innymi znany producent Scott Shepherd (Tru Calling, The Dead Zone) i jego partnerzy, producenci Lloyd Segan i Shawn Piller (The Dead Zone, Wildfire, Greek). W ekipie znajdują się także związani z Entertainment One: John Morayniss (Hung, Rookie Blue), Noreen Halpern (Hung, Rookie Blue) i Laszlo Barna (The Bridge, Call Me Fitz).  Pilot drugiego sezonu został napisany przez Sama Ernsta i Jima Dunna (The Dead Zone), producentów wykonawczych serialu.

Haven, wyprodukowane przez Entertainment One oraz firmę Piller, Segan and Shepherd, jest pierwszym projektem kanału Syfy powstałym w ramach współpracy międzynarodowej. Produkcja realizowana jest przez Syfy (USA), Canwest (Kanada) i Universal Networks International (UNI), firmę działającą na rynku globalnym. Amerykańska premiera serialu na kanale Syfy odbyła się 9 lipca 2010, zaś w najbliższy piątek, 8 października 2010, zostanie wyemitowany ostatni odcinek sezonu pierwszego. Showcase, kanał tematyczny kanadyjskiego Canwestu pokazał pilot serialu 12 lipca 2010. W październiku Universal Networks International wyemituje premierowy odcinek sezonu pierwszego serialu Haven na 19 kanałach dostępnych poza Stanami i Kanadą. W Polsce pierwszy sezon serialu Haven oglądać można od 10 października na kanale Scifi Universal w każdą niedzielę o godz. 21.00.

Entertainment One posiada prawa do międzynarodowej dystrybucji serialu (w formie 60 minutowych odcinków), na terenie kontynentu europejskiego podpisano umowę o rozpowszechnianiu telewizyjnym z niemiecką Tele München Group (TMG).

Oglądalność

Od czasu premiery latem 2010, Haven osiągnął oglądalność 1.9 w badaniach gospodarstw domowych przy liczbie 2.6 miliona widzów, przy czym ponad 1.2 miliona to widzowie dorośli w przedziale wiekowym 25-54, a 989.000 w przedziale 18-49. Należy dodać, iż wyniki oglądalności Haven są dwa razy wyższe niż średnia oglądalność w tym paśmie w trzecim kwartale 2009 roku. (wzrost +100% dla gospodarstw domowych, +111% dla liczby widzów (P2+). Badania oglądalności pokazują też, że Haven udało się zatrzymać 82% widzów serialu Eureka (uwaga: wszystkie dane odzwierciedlają średnią uzyskaną w badaniach Live + 7 DVR dla odcinków emitowanych do 19.09. 2010). W Kanadzie, Haven jest jednym z pięciu najczęściej oglądanych seriali Showcase w grupie Dorośli 25-54.

Źródło: Canada, BBM-PPM Data – 31 maja – 29 sierpnia 29 2010


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...