reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czwórka (Radio na Wizji) już nadaje

dodano: 2011-01-18 23:58 | aktualizacja: 2011-01-19 13:17
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: Inf. własna/media2.pl

Czwórka Polskie Radio (Radio na Wizji) Zgodnie z zapowiedziami 18 stycznia 2011 o godzinie 23:00 z regularnym przekazem wystartował telewizyjny projekt Polskiego Radia: Czwórka (Radio na Wizji). Oprócz teledysków emitowane są teraz także wejścia prezenterskie z nowego studia S2, specjalnie zaaranżowanego do warunków jednoczesnej realizacji programu radiowego i telewizyjnego, oraz serwisy informacyjne, czy prognoza pogody. Logo w prawym górnym rogu jest nadal opisane dodatkową informacją „EMISJA TESTOWA”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przekaz Czwórki w wersji telewizyjnej oprócz dostępności obrazu nie różni się niczym od wersji radiowej. Nadawane są te same utwory muzyczne, całość jest realizowana dokładnie tak, jak dotychczas przygotowywano program radiowy.

Pogoda w Czwórce w wersji telewizyjnej

Wiadomości w Czwórce w wersji telewizyjnej


Prezenterzy od grudnia 2010 przechodzili stosowne szkolenia, aby oswoić się z pracą na wizji. Sam projekt nie wymagał zaangażowania dużego sztabu - zatrudniono grafika oraz realizatorów wizji i fonii. Kamery są ustawione statycznie, w związku z czym nie ma konieczności ich obsługi.

Prezenterzy Czwórki na żywo w studio


Wraz z inauguracją regularnego przekazu dokonano zmian w sposobie wyświetlania informacji o wykonawcy i tytule utworu. Nie są one obecnie pokazywane przez cały czas.

Nowe belki tytułowe dla teledysków, które zastąpiły dotychczasowe koła po prawej stronie


Jako ciekawostkę można odnotować, że część z bazy nadawanych klipów pochodzi z archiwów MixMash, o czym świadczy słabo widoczne błękitne oznaczenie w prawym dolnym rogu wybranych teledysków.

Parametry techniczne:
Hot Bird 6 (13,0°E)

tp. 157 (11,642 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

ID: Czworka
PID V: 300
PID A: 301 (pol)
PID PCR: 300
SID: 1
PID PMT: 32
Provider: CYFRA
Kodowanie: brak

Zgodnie z zapowiedziami Polskiego Radia już 19 stycznia odbędzie się specjalna konferencja na której oficjalnie zaprezentowany zostanie projekt Radia na Wizji i przedstawione zostaną informacje o dostępności kanału w ramach platform cyfrowych i sieci kablowych. Przekaz satelitarny pozostanie niekodowany, natomiast operatorzy polskich platform cyfrowych jeszcze nie dołączyli Czwórki do list kanałów w swoich terminalach. Pozostali, posiadający niededykowane odbiorniki cyfrowe z funkcją wyszukiwania mogą samodzielnie dopisać kanał do listy.

Aktualizacja

19 stycznia 2011 roku do oferty platformy satelitarnej CYFRA+ dołącza nowy kanał telewizyjny Czwórka Polskiego Radia. Poinformowali o tym przedstawiciele Polskiego Radia na środowej konferencji prasowej. Kanał będzie dostępy na pozycji 145. w  dekoderach CYFRY+ już od ok. godz. 14. Zapowiedziano także, że w najbliższych dniach stacja pojawi się także w ofercie platformy n na pozycji 157. Trwają także rozmowy z Cyfrowym Polsatem. Kanał pojawi się także w ofertach wielu operatorów kablowych. Już teraz dostępny jest w ofercie sieciach Toya oraz SatFilm. Dostęp do niego będą mieli także abonenci UPC Polska, Aster oraz Inea, a w późniejszym terminie w Vectrze. Trwają rozmowy także z innymi operatorami kablowymi.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...