reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

514 kanałów HD w Europie Środkowo-Wschodniej do 2014

dodano: 2011-01-25 14:32 | aktualizacja: 2011-01-27 09:32
autor: Anita Dąbek | źródło: adtv

Według „Screen Digest”, nie dojdzie do spektakularnego wzrostu liczby kanałów HDTV dostępnych dla europejskich widzów. Zgodnie z analizami, wzrost liczby kanałów HD nadal jest silny, ale osiąga obecnie poziom dojrzałości. Gatunki, które kiedyś byłyby uważane za niszowe, stają się kluczowe dla zróżnicowanych treści HDTV.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rzeczywiście, pojawiają się zaskakujące tendencje, w których Europa pokazuje najbardziej gwałtowny wzrost liczby usług HD, zwłaszcza w porównaniu do rynku amerykańskiego. Wzrost również ma być gwałtowny w Europie Środkowej i Wschodniej. - Na bardzo konkurencyjnym rynku satelitarnym w wielu krajach w Europie Wschodniej, kanały HD są kluczowym sposobem zróżnicowania - uważa „Screen Digest”. Jednak sektor kablowy aktywnie uruchamia kanały HD, zarówno by dogonić swoich rywali satelitarnych, ale także by wyróżniać się w stosunku do nadchodzących graczy IPTV.

Chociaż tendencje są wyraźne, to rozwój usług HD nie jest jednolity. Niemcy, Włochy i Hiszpania są nieco z tyłu. Oczekuje się od Niemiec i Włoch poczynienia większych postępów w zakresie usług HD niż na przykład w Hiszpanii.

Prognozy „Screen Digest” pokazują, że do 2014 r. w Europie Zachodniej będzie ok. 749 „unikalnych” kanałów HDTV (dostępnych w danym kraju), a w Europie Środkowo-Wschodniej - 514 kanałów HD, przy całkowitej liczbie 1263. Według prognoz, w Wielkiej Brytanii będzie 87 kanałów HD do 2014 r.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

459 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 719 zł Więcej...