reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kino Polska Muzyka startuje w maju

dodano: 2011-02-24 10:14 | aktualizacja: 2011-02-24 10:56
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Kino Polska

Kino Polska Muzyka W maju 2011 roku Kino Polska TV SA uruchomi kanał telewizyjny o profilu muzyczno-filmowym, który będzie nostalgiczny a zarazem nowoczesny. Klimat stacji będzie zgodny z założeniami programowymi telewizji Kino Polska. Nowy kanał będzie prezentował polską muzykę rozrywkową – zarówno w wyselekcjonowanych archiwaliach, jak i atrakcyjnych nagraniach współczesnych. Stacja ma być dostępna zarówno w ofercie platform satelitarnych, jak i sieci kablowych - na razie nie wiadomo konkretnie których.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Program kanału Kino Polska Muzyka skierowany będzie do miłośników polskiej piosenki, polskiego kina i historii polskiej popkultury. Misją Kino Polska Muzyka będzie prezentacja polskich nagrań muzycznych z różnych epok historii naszej sceny rozrywkowej. Zadbamy o polską muzykę - deklaruje Joanna Rożen-Wojciechowska, dyrektor programowa Telewizji Kino Polska - Przygotowujemy mnóstwo nagrań archiwalnych, odszukujemy szlagiery muzyczne z czasów naszych rodziców, a nawet dziadków. Łączymy nasze doświadczenia i znajomość polskiej kinematografii z naszymi pasjami muzycznymi. Myślę, że zaprosimy naszych widzów we wspaniałą podróż sentymentalną, przecież nic tak nie łączy pokoleń jak muzyka!

Muzyka, która kształtowała pokolenia

Kino Polska Muzyka przypomni przeboje z festiwali piosenek z dawnych lat, odkryje na nowo płytotekę naszych rodziców, przypomni takie szlagiery polskiej piosenki jak nagrania Czerwonych Gitar czy Marka Grechuty, Czesława Niemena, utwory Dżemu, Budki Suflera, piosenki Anny Jantar, Ireny Jarockiej, Edyty Geppert, Alicji Majewskiej, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Zauchy, Seweryna Krajewskiego czy Maryli Rodowicz.

Urozmaiceniem będą specjalnie przygotowane na potrzeby stacji programy - Leksykon polskiej muzyki rozrywkowej prezentujący polską muzykę od A do Z oraz program z archiwalnymi nagraniami muzycznymi z lat 70.i 80. W repertuarze znajdą się także realizowane z przymrużeniem oka programy, które z sympatią wspominamy z dawnych lat, koncerty życzeń i muzyczne pocztówki z życzeniami dla najbliższych.

Piosenka w filmie, film w piosence

Nowy kanał z pakietu Kino Polska będzie łączył repertuar filmowy znany z ekranu Telewizji Kino Polska z nagraniami muzycznymi z polskich archiwów. Kino Polska Muzyka będzie kontynuować nowoczesny sposób prezentowania archiwów z okresu PRL-u. Powstaną wspólne cykle filmowo-muzyczne, takie jak znane już widzom z ekranu Kino Polska - "Cudowne lata 60.", "Pojechane w kosmos", czy "Propaganda sukcesu" - lecz tym razem na potrzeby kanału muzycznego eksplorować będą unikatowe rejestracje dawnych piosenek i nagrań.

Nie zabraknie filmów biograficznych o muzykach, filmów dokumentalnych pokazujących, jak powstawały znane i lubiane płyty, rejestrujących trasy koncertowe i życie gwiazd polskiego show biznesu. Będzie też specjalne pasmo filmów fabularnych o tematyce muzycznej oraz nagrań Polskiej Kroniki Filmowej prezentujących słynne koncerty.

Perełką w repertuarze stacji będą seanse z polskim kinem animowanym zaskakującym muzyczną ilustracją.

Nowe miejsce dla polskiej muzyki

W ramówce znajdzie się także dużo nowości. Antena tej nowej stacji muzycznej będzie prezentować współczesne teledyski, premiery płyt oraz nagrania koncertów. Kino Polska Muzyka będzie informować o tym, co jest grane i kupowane. Przygotowywane są też nocne pasma autorskie prezentujące m.in. bardzo ciekawą scenę polskiej muzyki alternatywnej, program o historii polskiego hip-hopu oraz teledyski dla miłośników mocnego brzmienia.

Muzyka łączy pokolenia

Jedna z najciekawszych i najbardziej oczekiwanych propozycji programowych Kino Polska Muzyka to pasmo z współczesnymi coverami polskich hitów wszechczasów; od przedwojennych szlagierów Mieczysława Fogga poprzez piosenki Agnieszki Osieckiej po współczesne aranżacje piosenek z lat 60. i okresu propagandy sukcesu lat 70.

W programie także nie zabraknie pasma z polskim jazzem. Stacja Kino Polska Muzyka szykuje m.in. przegląd filmów z muzyką najwybitniejszego kompozytora polskiej muzyki jazzowej Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego, autora muzyki filmowej do filmów "Nóż w wodzie", "Ssaki", "Niewinni czarodzieje" i wielu filmów krótkometrażowych i animowanych z lat 60.

Będzie też można zobaczyć przeglądy filmów z muzyką Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Michała Lorenca, czy Zbigniewa Preisnera.

Nieustający festiwal polskiej piosenki

Kino Polska Muzyka jak wehikuł czasu przeniesie nas do różnych epok historii polskiej popkultury, estrady i kina. To połączenie tego co najlepsze w polskim kinie i polskiej muzyce: emocji i wyobraźni.

Kino Polska Muzyka nostalgiczna jak polski blues, namiętna jak polski jazz i wesoła jak Fasolki. Kino Polska Muzyka to zwierciadło naszej polskiej duszy. Co w niej gra, będzie można usłyszeć i zobaczyć już wkrótce.

Kino Polska Muzyka ma rozpocząć nadawanie w maju 2011 roku . Stacja ma być dostępna zarówno w ofercie platform satelitarnych, jak i sieci kablowych.

Profil Kino Polska Muzyka na facebooku: http://pl-pl.facebook.com/KinoPolskaMuzyka


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...