reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Różyczka” Kidawy - Błońskiego w VOD n

dodano: 2011-03-09 13:15 | aktualizacja: 2011-03-09 13:18
autor: Anita Dąbek | źródło: n.pl

nVOD „Różyczka” to film o bezgranicznej, szalonej miłości umiejscowiona w Warszawie końca lat sześćdziesiątych. Kamila Sakowicz (Magdalena Boczarska) rozpoczyna współpracę z SB pod kryptonimem Różyczka i dostaje zadanie inwigilacji wroga Polski Ludowej - Adama Warczewskiego (Andrzej Seweryn). Warczewski to polski inteligent, profesor Uniwersytetu Warszawskiego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pomimo dużej różnicy wieku, odmiennych charakterów i pozycji społecznej, Sakowicz zdobywa zaufanie Warczewskiego, wprowadza się do niego i zostaje jego kochanką. Warczewski pała do niej prawdziwym uczuciem i jest głuchy na komentarze swoich przyjaciół, co jest zręcznie wykorzystywane przeciwko niemu przez agentkę. Jej raporty stają się coraz ciekawsze i ważniejsze. Kamila spotyka się jednocześnie po kryjomu z Romanem,   w tej roli Robert Więckiewicz - agentem tajnych służb, pracującym nad skompromitowaniem Warczewskiego.

Magdalena Boczarska oraz Robert Więckiewicz to laureaci tegorocznej edycji „Orłów” – nagród przyznawanych przez Polską Akademię Filmową, odpowiednik francuskich „Cezarów” czy czeskich „Lwów”. Magdalena Boczarska uhonorowana została „Orłem” w kategorii Najlepsza Rola Kobieca, a Robert Więckiewicz – Najlepsza Rola Męska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...