Hokejowe MŚ Elity w Polsacie Sport

dodano: 2011-04-26 22:40 | aktualizacja: 2011-04-27 21:38
autor: Janusz Sulisz | źródło: polsatsport.pl

Polsat Sport HD W dniach 29.04 - 15.05 2011 roku na Słowacji (Bratysława i Koszyce) odbędą się Mistrzostwa Świata Elity w hokeju na lodzie. Transmisje na żywo z tego turnieju wyłącznie w kanałach Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport HD. Rozgrywki elity podzielone są na dwie fazy. Pierwsza faza to rozgrywki grupowe, a druga to walka o ćwierćfinał i walka o utrzymanie.

Grupa A (Bratysława): Rosja, Słowacja, Niemcy, Słowenia
Grupa B (Koszyce): Kanada, Szwajcaria, Białoruś, Francja
Grupa C (Koszyce): Szwecja, USA, Norwegia, Austria.
Grupa D (Bratysława): Finlandia, Czechy, Łotwa, Dania

Do walki o ćwierćfinał przystępują zespoły, które zajęły pierwsze trzy miejsca w czterech grupach. Zespoły te zostają przydzielone do dwóch sześcioosobowych grup, z których do walki o ćwierćfinał przystąpią zespoły z czterech pierwszych miejsc.

Od ćwierćfinałów obowiązuje system pucharowy, w którym rozgrywany jest jeden mecz. Zwycięzca finału zdobywa tytuł mistrza świata.

O utrzymanie walczą zespoły, które zajęły ostatnie miejsca w swoich grupach. Zespoły te zostają przydzielone do jednej czteroosobowej grupy. Do I dywizji spadają zespoły z dwóch ostatnich miejsc.

Przed rokiem na mistrzostwach świata rozegranych w Niemczech w finale reprezentacja Czech pokonała obrońców trofeum Rosjan 2:1 (1:0, 1:0, 0:1). Poprzednio czescy zawodnicy triumfowali w finale MŚ w 2005 roku. Brązowy medal - jak w 2009 r. - zdobyli Szwedzi, którzy wygrali z Niemcami 3:1 (1:0, 0:1, 2:0).

Z Elitą pożegnały się Włochy i Kazachstan - na ich miejsce z Dywizji 1 awansowały Austria i Słowenia.