Rekord oglądalności TVP SPORT

dodano: 2011-05-04 14:08 | aktualizacja: 2011-05-04 14:22
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: TVP

TVP Sport Tegoroczny finał piłkarskiego Pucharu Polski był najlepiej oglądaną pozycją programową w historii TVP SPORT. Wtorkowe (3 maja) spotkanie Lecha Poznań z Legią Warszawa zgromadziło 464 tys. widzów w tym kanale tematycznym Telewizji Polskiej. Dzięki temu emocjonującemu spotkaniu Pucharu Polski (Legia wygrała dopiero po rzutach karnych 5:4; po 90 minutach był remis 1:1, dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia), TVP SPORT zanotował bardzo dobry wynik średnich udziałów w tym dniu (0,92 %), będąc zdecydowanym liderem na rynku wśród kanałów sportowych.

Do tej pory najchętniej oglądaną transmisją w TVP SPORT była relacja z meczu Polska – Szwecja podczas ostatnich mistrzostw świata w piłce ręcznej (20 stycznia 2011 r.). Trzecie miejsce wśród programów TVP SPORT, które zdobyły największą widownię zajmuje transmisja z kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem (21 stycznia 2011 r.).

Dane: AGB Nielsen, grupa 4+