reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niemcy: 59% gosp. domowych z telewizorami HD

dodano: 2011-08-25 20:22 | aktualizacja: 2011-08-29 15:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: satnews

Niemcy Większość niemieckich gospodarstw domowych posiada już telewizory HD, ale pozostaje ostrożna w stosunku do takich technologii jak telewizja hybrydowa i 3DTV. Wynika to z ostatniego badania „Convergence Monitor” opracowanego przez TNS przy współpracy z ARD, ZDF, IP Deutschland, Deutsche Telekom i Vodafone.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według badania, 59 proc. niemieckich gospodarstw domowych miało telewizor HD w 2011 roku, podczas gdy odsetek ten wynosił zaledwie 21 proc. w 2008 roku. Większość nabywców (60 proc.) kupiła telewizor z płaskim ekranem, głównie ze względu na wyższą jakość obrazu, większy ekran TV (43 proc.) oraz chęć posiadania wizualnie bardziej atrakcyjnej alternatywy w porównaniu z konwencjonalnym odbiornikiem TV (30 proc.). Tylko jedna czwarta (25 proc.) gospodarstw domowych z płaskimi ekranami miała zewnętrzny lub wbudowany odbiornik HD będący w stanie odbierać HDTV.

59 proc. osób w grupie wiekowej 14-64 lat słyszało o możliwości surfowania po Internecie z TV, ale tylko 8 proc. ma hybrydowy telewizor, dekoder lub konsolę do gier z dostępem do Internetu, przez który mogą uzyskać dostęp do stron internetowych na ekranie telewizora.

3DTV jest znane przez 78 proc. gospodarstw domowych, ale tak naprawdę nie odgrywa znaczącej roli, gdyż wielu konsumentów jest zniechęcona koniecznością używania okularów 3D.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...