reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

55-calowy telewizor OLED od LG

dodano: 2012-01-04 12:13 | aktualizacja: 2012-01-04 16:02
autor: Anita Dąbek | źródło: LG

LG OLED Na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, LG przedstawi największy na świecie telewizor OLED z ekranem o przekątnej 55 cali. W panelu OLED (organiczna dioda elektroluminescencyjna) zastosowano najnowsze rozwiązania od LG, takie jak czterokolorowe piksele (4-Color Pixels) i Color Refiner, które zapewniają najbardziej naturalne kolory, jakie można uzyskać w telewizorze, po znacznie niższej cenie niż przy zastosowaniu standardowych procesów produkcyjnych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki ścisłej współpracy z LG Display uzyskaliśmy produkt wyposażony we wszystkie rozwiązania, które decydują o przewadze telewizorów OLED nad LCD. Co więcej udało się to osiągnąć po znacznie niższych kosztach niż w przypadku dotychczas stosowanych technologii wykorzystywanych do produkcji paneli OLED — powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny firmy LG Electronics Home Entertainment. — Technologia OLED jest przyszłością telewizorów, a LG chce ją zaoferować klientom w jak najbardziej przystępnej formie.

To co odróżnia nowy telewizor LG od dostępnych na rynku modeli OLED to funkcje 4-Color Pixels i Color Refiner, które zapewniają naturalny i wyrazisty obraz. Specjalne piksele złożone z czterech kolorów (czerwonego, zielonego, niebieskiego i białego), zamiast tradycyjnego zestawu RGB używanego przez innych producentów paneli OLED, umożliwiają dokładniejsze odwzorowanie barw. Color Refiner gwarantuje natomiast spójność kolorów przy szerszym kącie widzenia dzięki algorytmowi LG, który poprawia tony i odcienie. W innych telewizorach OLED odcienie często ulegają znacznym zmianom w zależności od nachylenia z którego oglądany jest obraz, a gama kolorów jest nienaturalna.Kolejną zaletą telewizora OLED od LG jest nieograniczony współczynnik kontrastu, który zapewnia żywe, wyraziste kolory oraz widoczność najmniejszych szczegółów niezależnie od ogólnej jasności obrazu wyświetlanego na ekranie. W telewizorach LED i LCD zastosowanie tak zaawansowanych funkcji, w znaczący sposób poprawiających jakość barw jest technicznie niemożliwe. Ponadto panele OLED LG są tysiąc razy szybsze niż LED/LCD, dzięki czemu ruch jest przedstawiany idealnie czysto, bez smug i rozmazań.

Telewizor OLED LG to nie tylko najnowocześniejsze technologie, ale również estetyka. Niezwykle cienka rama LG typu Slim and Narrow Bezel nadaje mu elegancki, minimalistyczny wygląd. Telewizor ma zaledwie 4 mm grubości i ma masę 7,5 kg.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...