reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 3/2012

dodano: 2012-03-06 14:16 | aktualizacja: 2012-03-06 22:48
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 3 2012 okładka SAT Kurier 3/2012
Android dla branży tv-sat
Polskojęzyczne kanały sportowe
Sony KDL-40EX725
ASTRA 1N - odbiór w Polsce

TESTY:
- TechniSat TechniStar S2 - odbiornik satelitarny
- Sky S@t Royal HD PVR Ready - odbiornik na Linuksie

NOWE PRODUKTY:
- Megasat HD 950 z opcją nagrywania
- Profesjonalny miernik Atom HD Rover
- Moduły CI+ od producenta Aston France
- Wzmacniacze NBS w ofercie abovio VECTOR
- Przemiennik CT-311 do stacji czołowej Terra
- Moduł CAM CI+ dla kart CYFRY+
- Odbiornik DVB-T Golden Media MANIA HD
- Anteny DVB-T Opticum AX-500 i AX-700
- Panel DVB-T -> PAL do stacji ENGEL DIGICOMPACT

Listy kanałów:
- MPEG 90°E-45°W
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- polskie platformy cyfrowe
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 3/2012 - marcowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

- Polskojęzyczne kanały sportowe w platformach sat. W tym artykule postaramy się przybliżyć ofertę sportową poszczególnych kanałów, a dzięki przygotowanej przez nas tabeli, postaramy się pomóc kibicom w wyborze kanału sportowego o najlepszej jakości obrazu.

- Sony KDL-40EX725. Prezentujemy artykuł o telewizorze 3D Sony z trzema wbudowanymi tunerami HD i gniazdem CI+. Nie zachwycamy się tu obrazem czy dźwiękiem ani nawet obrazem 3D tego telewizora. Celem naszego testu jest sprawdzenia działania tunera satelitarnego w Sony KDL-40EX725, który został przygotowany dla dobrej współpracy z dedykowanymi modułami CI+. Na polskim rynku są dwa takie moduły CI+. Jeden z nich to nCAM dla n na kartę (pracuje jako CI i CI+) oraz najnowszy moduł CI+ dla CYFRY+ od SmartDTV

- ASTRA 1N - odbiór w Polsce. 24 lutego 2012 roku brytyjski nadawca publiczny BBC przeniósł wszystkie swoje usługi radiowe i telewizyjne nadawane za pośrednictwem satelity ASTRA 2D na ASTRĘ 1N (pozycja 28,2°E). Pokrycie nowego satelity w wielu przypadkach jest bardziej korzystne dla mieszkańców Europy Środkowej niż miało to miejsce do tej pory. Migracja usług na ASTRĘ 1N rozpoczęła się 14 lutego 2012 roku i trwała 10 dni.

- Android dla branży tv-sat. Android jest obecnie najszybciej rozwijającą się platformą mobilną na świecie.  Spośród ogromnej ilości dostępnych pod ten system aplikacji chcemy zaprezentować kilka ciekawych programów wspomagających pracę instalatorów. Niektóre aplikacje są darmowe, a za te bardziej zaawansowane będziemy musieli zapłacić.

- Bitwa o multipleks. Po dwóch miesiącach protestów wokół nieprzyznania naziemnej koncesji TV Trwam regulator zapowiada, że do końca roku przeprowadzi konkurs na kolejne cztery miejsca w pierwszym multipleksie. To zaskakujące, bo MUX 1 obejmuje już siedem kanałów, a Telewizja Polska zwolni przyznane jej cztery miejsca w tym multipleksie dopiero na koniec kwietnia 2014 roku. Czyżby KRRiT uległa krytyce obywateli domagających się włączenia TV Trwam, przeprowadzając konkurs dwa lata wcześniej niż możliwe jest włączenie tego kanału w MUX 1?

- Dostosowanie antenowych instalacji zbiorczych do NTC. Ideą powstania tego artykułu było przybliżenie przyszłym inwestorom oraz biurom projektowym i instalatorom zagadnień dotyczących zbiorczych instalacji antenowych, a w szczególności ich modernizacji i dostosowania do wymogów naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.

- Moduł NDS VideoGuard CAM dla TVP. Prezentujemy profesjonalny moduł typu Common Interface od chińskiego producenta SMiT dla systemu dostępu warunkowego NDS - VideoGuard. Moduł ten nie jest nowością, ale jest mało znany na rynku komercyjnym.

- Nowoczesna stacja czołowa w ofercie abovio VECTOR. abovio VECTOR posiada w ofercie nowoczesną stację czołową, zastosowanie której pozwala osiągnąć przede wszystkim zwiększenie odporności sygnału DVB-T na zakłócenia i w rezultacie znaczącą poprawę jakości świadczonych usług.

- Ukraiński rynek medialny: FTA i pay-tv. Ukraina posiada obecnie ponad 60 niekodowanych kanałów satelitarnych. Pod względem liczby oferowanych stacji, naszego wschodniego sąsiada można traktować na równi z Niemcami, Włochami czy Wielką Brytanią. W przeciwieństwie do wymienionych państw europejskich, które wykorzystują tylko jedną pozycję orbitalną, Ukraina korzysta aż z trzech: Astra 1G (31,5°E), Astra 4A (4,8°E) i Amos 2/3 (4°W). Dowiedz się więcej, czytając ten artykuł.

- ZAP - nowości z satelity

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 3/2012.
Następne wydanie na początku KWIETNIA 2012 r.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

W dniach 19-21 września 2012 roku w centrum targowym EXPO XXI w Warszawie odbędzie się wystawa telewizji cyfrowej SAT-DIGI-TV 2012 (dawniej SAT KRAK). Gorąca zapraszamy do udziały przyszłych wystawców!++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Magazyn SAT Kurier w 2012 roku nadal jest wydawany w cyklu miesięcznym z 11 wydaniami - tylko 99 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2012 (Polska) lub 55 euro w Europie.

Opłać abonament SAT Kuriera w 2012 - 11 wydań / 99 zł

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2012 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE"* - cena promocyjna 135 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2012 - 11 wydań + książka / 135 złZamów e-wydania na stronie e-Kiosk (można zamawiać pojedyncze wydania, prenumeratę roczną albo prenumeratę półroczną)Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres [email protected].

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.

* książka zostanie wydana w pierwszym kwartale 2012 roku


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...