reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Białoruś: Polski dokument najlepszy

dodano: 2012-09-14 11:09
autor: Łukasz Knapik | źródło: Polskie Radio/Nasz Dziennik/satkurier.pl

TVP Katowice Polski film „Bez jednego drzewa las lasem zostanie” autorstwa Dagmary Drzazgi, dziennikarki TVP Katowice, został uznany za najlepszy obraz dokumentalny na VIII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Chrześcijańskich Filmów i Programów Telewizyjnych Magnificat 2012 w Mińsku i Głębokiem na Białorusi. Grand Prix festiwalu otrzymał Białorusin Wiktar Aśluk za film „Drewniany naród”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Bez jednego drzewa las lasem zostanie” opowiada o tragicznej historii księdza Jana Machy, który za służbę na rzecz ubogiego człowieka, prześladowanego przez hitlerowców zapłacił ofiarą swego życia. To już kolejna nagroda dla tej produkcji. Dokument Dagmary Drzazgi został niedawno uznany za najlepszy na XXVII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2012. (więcej tutaj)

Film „Drewniany naród” opowiada o człowieku, który wyrzeźbił w drewnie figurki mieszkańców swojej wioski, nadając im w ten sposób nowe życie.

VIII Międzynarodowy Katolicki Festiwal Chrześcijańskich Filmów i Programów Telewizyjnych Magnificat 2012 odbył się w Mińsku i Głębokiem na Białorusi. Na festiwalu pokazano w sumie 44 filmy z 16 krajów, w tym 38 dokumentalnych i 6 animowanych, między innymi z Niemiec, Rosji, Kanady, Ukrainy, Białorusi i Polski. Po raz pierwszy pokazano produkcje z Azerbejdżanu, Belgii i Serbii.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...