reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Boks: Walka A. Gołota - P. Saleta w 2013

dodano: 2012-10-24 14:40 | aktualizacja: 2012-11-16 12:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: Przegląd Sportowy/Super Express/Gazeta Wyborcza

logo polsat Nie dojdzie w tym roku do planowanego pojedynku bokserskiego Andrzeja Gołoty z Przemysławem Saletą (więcej tutaj) - powiedział Przeglądowi Sportowemu Marian Kmita, szef sportu telewizji Polsat. Najbardziej prawdopodobnym terminem walki jest koniec lutego lub początek marca przyszłego roku. Transmisję z pojedynku ma przeprowadzić Polsat, ale stacja nie podjęła jeszcze decyzji, czy będzie ona w otwartym kanale, czy w PPV.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według Mariana Kmity powodem przełożenia pojedynku jest fakt, iż na jego organizację zostało zbyt mało czasu. Ponadto termin 24 listopada br. nie sprzyja jego promocji, gdyż 10 listopada br. Mariusz Wach zmierzy się z Władimirem Kliczką, 1 grudnia br. odbędzie się gala KSW 21, a tydzień później (8 grudnia br.) gala grupy Andrzeja Wasilewskiego (rozważano, aby walka odbyła się podczas tej gali w katowickim Spodku, gdzie wystąpić mają Paweł Kołodziej i Damian Jonak, ale zrezygnowano z tego pomysłu). - To utrudnia przeprowadzenie transmisji, zarówno w telewizji otwartej, jak i w pay-per-view (PPV). Musimy znaleźć taką datę, aby dwa, trzy tygodnie przedtem lub później nie było innych istotnych dla polskiego kibica wydarzeń z dziedziny sportów walki - powiedział Przeglądowi Sportowemu Marian Kmita.

- Przesunięcie terminu na przyszły rok zostało zaakceptowane przez obie strony. Nadal idziemy w kierunku organizacji tego wydarzenia przez naszą stację. Mamy dużo czasu na podjęcie decyzji odnośnie transmisji w pay-per-view bądź w otwartym kanale - dodał w rozmowie z Przeglądem Sportowym Marian Kmita.

Przypomnijmy, iż pod koniec września br. Super Express poinformował, iż nie będzie zapowiadanego na początek listopada br. starcia Andrzeja Gołoty z Riddickiem Bowe w formule MMA, a jeszcze w tym roku, w listopadzie, może dojść do walki bokserskiej w wadze ciężkiej Andrzeja Gołoty z Przemysławem Saletą, w organizację której zaangażował się Zygmunt Solorz-Żak i Telewizja Polsat. Jest to już kolejna próba zorganizowania pojedynku obu pięściarzy. Andrzej Gołota i Przemysław Saleta mieli zmierzyć się ze sobą w 2003 roku. Walkę miał pokazać Polsat. Stacja nie znalazła jednak sponsorów i wycofała się. Organizację gali chciała przejąć telewizja TVN, która nawet, jak pisała Gazeta Wyborcza, zarezerwowała Halę Torwaru w Warszawie, by mógł się tam odbyć pojedynek i oferowała około 300 tysięcy dolarów do podziału dla obu pięściarzy. Ponoć Andrzej Gołota nie chciał żadnej innej stacji niż Polsat. - Nie zdecydowaliśmy się na współpracę z TVN gdyż z Polsatem zarobiliśmy już wcześniej trochę pieniędzy i chcieliśmy być lojalni wobec tej stacji - mówił wtedy Gazecie Wyborczej Ziggi Rozalski, menedżer Andrzeja Gołoty.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty walki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...