reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ruszyła Boska TV - nowa telewizja religijna

dodano: 2012-12-03 05:52 | aktualizacja: 2012-12-03 10:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Boska TV/dominikanie.pl

Boska TV Boska.tv W nocy z 1 na 2 grudnia 2012 roku (z soboty na niedzielę) ruszyła nowa telewizja religijna - Boska TV. Jej przekaz dostępny jest w Internecie. Za nową stacją stoją osoby związane dotąd z kanałem Religia TV.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Dlaczego jesteśmy? A gdyby tak to pytanie odwrócić: jak mogło nas dotąd nie być? To w istocie NIE DO WIARY, że nas dotąd nie było… A już całkiem serio, jesteśmy ludźmi mediów – znamy się na rzeczy i potrafimy NADAWAĆ. Jesteśmy też, a nawet PRZEDE WSZYSTKIM, ludźmi Boga – zgłębiamy Jego Sprawy i chcemy się nimi dzielić. Przez ostatnie lata wspieraliśmy kanał Religia TV – myślą, mową, uczynkiem i oddaniem… Niestety „telewizja z duszą” zawiesiła działalność produkcyjną. Nikt z nas nie mógł się z tym pogodzić, a płacz i zgrzytanie zębów naszych widzów, tylko utwierdziły nas w przekonaniu, że warto czasem rzucić się na głęboką wodę. I dlatego przez ciasną bramę wpadamy w sidła globalnej sieci. Pod szyldem Boska TV będziemy dalej, na rozmaite sposoby, poszukiwać Boga - piszą twórcy kanału Boska TV.

- Mamy w zespole profesjonalistów głodnych strawy duchowej i intelektualnej. W obsadzie zaś same tuzy naziemnego personelu Boga i nie zawahamy się ich „użyć”  - ad maiorem Dei gloriam. Hasło „Uwierzysz, kiedy zobaczysz” zapowiadające nasze programy brzmi dość buńczucznie, ale nie bez pokrycia, bowiem pod szyldem Boskiej TV będziemy dalej, na rozmaite sposoby, z entuzjazmem i uporem poszukiwać Boga. Nasi pierwszorzędni prowadzący są gwarantami, że powaga w Boskim kanale będzie gęsto podszyta humorem.  A zatem: strachu nie miejcie, DUCHA nie gaście, rąk nie umywajcie i zaglądajcie do nas codziennie! - dodają.

Wśród prowadzących programy w kanale Boska TV są m.in.:
  • siostra Małgorzata Chmielewska
  • ksiądz Grzegorz Strzelczyk
  • ojciec Piotr Jordan Śliwiński OFMCap
  • ojciec Janusz Chwast OP
  • ojciec Paweł Gużyński OP
  • ojciec Wojciech Jędrzejewski OP
  • ojciec Paweł Krupa OP
Jakie audycje czekają na widzów Boskiej TV?

„Boskie Słowa”
Czyli dominikanie o. Janusz Chwast i o. Paweł Gużyński przekładają Ewangelię z Boskiego na nasze. Jeżeli chcecie posłuchać naprawdę dobrych kazań, rwących serca i szarpiących duszę - jesteście we właściwym miejscu.

„Adwent z siostrą Chmielewską”
Chcieliśmy nazwać tę serię „adwentem z boską”, ale powstrzymał nas strach przed słusznym gniewem siostry – osoby równie zacnej, co skromnej. Zapraszamy na codzienne refleksje siostry Małgorzaty w adwencie. To znakomity trening duchowy i intelektualny w czasie oczekiwania na przyjście Chrystusa.

„Z ojcem Jordanem przez kratki, czyli o spowiedzi na spokojnie”
Legendarny spowiednik, kapucyn, o. Piotr Jordan Śliwiński oswaja z konfesjonałem. Ekspresyjnie i treściwie odpowiada na pytania o grzech i obłudę, pokorę i sumienie, spowiedź i pokutę.

„Boskie smaki”
O.Wojciech Jędrzejewski w akcji, czyli Boskie Sprawy przy boskiej strawie. Dominikanin, dyplomowany kuchmistrz i słynny rekolekcjonista w jednym, będzie dla nas gotował i mówił o Bogu. A dokładniej – poszukiwał będzie kontrastów i pozornych sprzeczności w kuchni i w „Biblii”.

„Ludzie VLOGA, czyli blogi z WIZJĄ”
W podwójnym tego słowa znaczeniu. Nie tylko bowiem będziecie mogli sprawdzić co „nasi” vlogujący mają do powiedzenia, jaka jest ich wizja świata, codzienności, wiary, wreszcie Boga, ale będziecie ich mieli na… wizji. Mamy nadzieję, że zapanuje tu niczym nieskrępowana wymiana DOBRYCH myśli ;-)

Gdzie można odbierać Boską TV?
Przekaz kanału dostępny jest tylko w internecie - na stronie: www.boskatv.pl, a także na kanale w serwisie YouTube: www.youtube.com/user/BoskaTVpl


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

39 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...