reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Powstaje Al Jazeera America, dotrze do 40 mln gosp.

dodano: 2013-01-03 11:20 | aktualizacja: 2013-01-03 13:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: Al Jazeera

Al Jazeera Katarski nadawca Al Jazeera zamierza uruchomić kanał Al Jazeera America, docierając tym samym do 40 mln gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych (obecnie Al Jazeera English dociera do 4,7 mln gospodarstw domowych). Al Jazeera Media Network nabyła w tym celu amerykański kanał kablowy Current TV.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Katarska sieć ogłosiła 3 stycznia 2013 roku, że wraz z przejęciem Current TV planuje utworzyć amerykański kanał informacyjny Al Jazeera America. Dzięki temu korkowi, relacje Al Jazeera będą wkrótce dostępne w ponad 40 mln amerykańskich gospodarstw domowych. Obecnie sieć dociera do 4,7 mln widzów gospodarstw domowych.

Warunki transakcji nie zostały ujawnione, ale analitycy zdradzili agencji prasowej „Reuters”, że umowa może mieć wartość ok. 500 mln dol. Nowy kanał będzie miał siedzibę w Nowym Jorku.

Oprócz istniejących biur prasowych Al Jazeera w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Los Angeles, Miami i Chicago, Al Jazeera otworzy dodatkowe biura w kluczowych lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych. Podwoi również zespół pracowników w Stanach Zjednoczonych do ponad 300 osób.

Dzięki umowie, Al Jazeera będzie mogła konkurować z amerykańskimi kanałami informacyjnymi takimi jak CNN, MSNBC i FOX. Wielokrotnie nagradzany kanał jest obecny w ponad 260 mln gospodarstw domowych w 130 krajach, ale do tej pory miał ograniczony dostęp do amerykańskiego rynku.

- Po wielu latach zrozumieliśmy, że możemy wnieść pozytywny wkład do wiadomości i informacji dostępnych w oraz o Stanach Zjednoczonych i to, co ogłaszamy dzisiaj, pomoże nam osiągnąć ten cel - powiedział dyrektor generalny Al Jazeera, Ahmed bin Jassim Al Thani.

Nowa amerykańska sieć informacyjna będzie oddzielna od Al Jazeera English i zapewni zarówno krajowe, jaki i międzynarodowe wiadomości dla amerykańskich widzów.

Nowy kanał ma rozpocząć nadawanie w 2013 roku.

Current TV powstała siedem lat temu z inicjatywy byłego wiceprezydenta USA Ala Gore'a.

Gore i jego partner Joel Hyatt poinformowali w oświadczeniu:

- Current Media zostało zbudowane w oparciu o kilka kluczowych celów: Dać głos tym, którzy nie są zazwyczaj słuchani; mówić prawdę do władzy; dostarczać niezależne i różnorodne punkty widzenia i opowiadać historie, których nikt inny nie przekazuje.

- Al Jazeera ma te same cele co Current - dodali.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV kablowa na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...