reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 2/2013

dodano: 2013-02-05 10:14 | aktualizacja: 2013-02-05 16:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 2 2013 okładka SAT Kurier 2/2013
Start nc+
Prawo do anteny ma każdy
KRRiT ostrzega platformy przed NTC
Podróże z anteną: Eger

TESTY:
- Strong SRT 8200 - odbiornik DVB-T2 HD z obsługą multimediów
- DigiPlus DHD-5450 - odbiornik DVB-T z możliwością nagrywania
- T-HD 200 vs T-HD 1000 Cyfrowego Polsatu

NOWE PRODUKTY:
- Odbiornik combo Opticum HD X110TS
- Maximum XO-106 DVB-T FTA USB PVR
- Televes zAs Hbb - odbiornik DVB-T z obsługą HbbTV
- Minituner Easy Home DVB-T Nano Flip HD
- iD-AndroidTV - tuner DVB-T do smartfona z Androidem
- TBS 2900 MOI DVB-S2 Streaming Box
- Nowości na początku roku w ofercie TELKOM-TELMOR

Listy kanałów:
- kanały DVB-T
- polskie platformy cyfrowe
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 2/2013 - lutowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

- Dlaczego warto mieć Monoblock? Podajemy 10 powodów, dla których warto mieć instalację wykonaną z zastosowaniem konwertera typu Monoblock, czyli umożliwiającego odbiór sygnału z dwóch satelitów - ASTRY (19,2°E) i HOT BIRD-a (13°E)

- Prawo do anteny ma każdy. W nawiązaniu do artykułu z poprzedniego, styczniowego wydania magazynu telewizji cyfrowej SAT Kurier, pt. „Nowe osiedla bez anten satelitarnych na elewacjach”, chcielibyśmy odnieść się do kwestii prawnych dotyczących tej sprawy. Przed końcem lutego 2013 roku w życie wejdzie nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Wprowadzony zostanie między innymi obowiązek montażu, w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych, instalacji umożliwiającej odbiór cyfrowych programów telewizyjnych i radiowych rozpowszechnianych drogą satelitarną i naziemną. Nie oznacza to jednak odgórnego zakazu montażu indywidualnych anten na elewacjach. Może on powstać dopiero ze strony danej spółdzielni mieszkaniowej. Czy jest to zgodne z prawem?

- Start nc+. Platforma satelitarna nc+ wystartuje z ofertą jeszcze przed Wielkanocą. Czego mogą spodziewać się obecni abonenci platformy n i CYFRY+, a czego nowi klienci?

- Podróże z anteną: Eger na Węgrzech. Eger, poza Tokajem, to najbardziej znane winne miasto na Węgrzech. Miasto znane najbardziej Polakom i to od wieków, ściągane od średniowiecza do Krakowa i Bochni w beczkach. Latem zjeżdżają do Egeru tłumy naszych rodaków. Polacy są tam lubiani, bo lubią wino Madziarów. Pojawiają się tam z dwóch powodów - wino Egri Bikavér (bycza krew) i termy, których w okolicy nie brakuje.

- Mapki DVB-T - Elbląg, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wisła. Dzięki uprzejmości serwisu www.dvbmap.eu, prezentujemy mapki DVB-T pięciu obszarów wykorzystania częstotliwości, gdzie 19 marca 2013 r oku dojdzie do wyłączenia nadajników analogowych.

- Dwa światy. - Spodziewam się, że około 1 mln abonentów płatnej telewizji może z niej zrezygnować przy pełnej i atrakcyjnej ofercie trzech multipleksów - powiedział „Wirtualnym Mediom” Witold Graboś, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zabrzmiało to niczym sygnał ostrzegawczy dla platform cyfrowych i sieci kablowych. Tym bardziej, że akcja informacyjna odnośnie naziemnej telewizji cyfrowej jest prowadzona pełną parą.

- ZAP - nowości z satelity

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 2/2013.
Następne wydanie na początku MARCA 2013 r.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Magazyn SAT Kurier w 2013 roku nadal będzie wydawany w cyklu miesięcznym z 11 wydaniami - tylko 99 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2013 (Polska) lub 55 euro w Europie.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2013 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE"* - cena promocyjna 125 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2013 - 11 wydań + książka / 125 złZamów e-wydania na stronie e-Kiosk (można zamawiać pojedyncze wydania, prenumeratę roczną albo prenumeratę półroczną)Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres [email protected].

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...