reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP w konkursie na MUX 1 z kanałem TVP ABC

dodano: 2013-02-26 09:06 | aktualizacja: 2013-02-26 10:09
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

TVP Poniedziałek, 25 lutego 2013 roku był ostatnim dniem, w którym można było składać wnioski w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska potwierdziła swój udział w konkursie z przygotowywanym kanałem dla dzieci - TVP ABC. (więcej tutaj)Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał TVP ABC zapewni dzieciom atrakcyjne i wartościowe pozycje programowe odpowiadające ich potrzebom oraz zainteresowaniom. Jednocześnie będzie stanowił wsparcie dla rodziców i opiekunów poprzez udostępnienie audycji o wysokich walorach edukacyjnych i artystycznych, a także bezpiecznych treści dla rozwoju najmłodszych.

Przypomnijmy, iż wcześniej TVP rozważała jeszcze start z kanałem filmowym (TVP Film? TVP Seriale?). (więcej tutaj)

W pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji  (KRRiT) chce umieścić 4 kanały: społeczno-religijny, o tematyce edukacyjno-poznawczej, o tematyce filmowej i dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców i wychowawców. (więcej tutaj) Nowe stacje zajmą 4 miejsca zajmowane obecnie przez TVP (TVP1 HD, TVP2 i TVP Info) i dołączą do wyłonionych w pierwszym konkursie (Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka TV i TTV).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...