reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Apella, Edusat i 4fun Media w konkursie MUX 1

dodano: 2013-02-26 15:56 | aktualizacja: 2013-02-26 17:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Rzeczpospolita

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Według informacji podanych przez dziennik „Rzeczpospolita”, kolejnymi uczestnikami drugiego konkursu na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) są: nadawca kanału Edusat, 4fun Media i Apella.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grupa 4fun Media, nadawca kanałów 4fun TV, TV.Disco i rbl.tv, zgłosił w konkursie zupełnie nową stację o charakterze edukacyjno-poznawczym. Kanał ma w większości emitować treści polskie, a w niewielkim zagraniczne. Przypomnijmy, iż nadawca startował w pierwszym konkursie z kanałem 4fun TV, ale nie uzyskał naziemnej koncesji. Przed ogłoszeniem drugiego konkursu planował natomiast startować z nowym kanałem rozrywkowym, stworzonym na bazie 4fun TV, TV.Disco i rbl.tv (więcej tutaj)

W konkursie wystartował również nadawca kanału Edusat, ale jak informuje „Rzeczpospolita”, nie skomentował tej informacji.

Ponadto wystartowała spółka Apella powiązana z firmą Media SKOK (pośrednio wydawca m.in. portali wPolityce.pl oraz wSieci.pl). Wystąpiła o koncesję na kanał edukacyjno-poznawczy. Według informacji „Rzeczpospolitej” z wnioskiem na taki kanał wystartowała też Platforma Mediowa Point Group we współpracy z Astro. (więcej tutaj)

W pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji  (KRRiT) chce umieścić 4 kanały: społeczno-religijny, o tematyce edukacyjno-poznawczej, o tematyce filmowej i dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców i wychowawców. (więcej tutaj) Nowe stacje zajmą 4 miejsca zajmowane obecnie przez TVP (TVP1 HD, TVP2 i TVP Info) i dołączą do wyłonionych w pierwszym konkursie (Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka TV i TTV).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

549 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...