Cracovia - Ciarko PBS Bank Sanok w TVP Sport

dodano: 2013-03-05 10:39 | aktualizacja: 2013-03-05 12:30
autor: Janusz Sulisz | źródło: SPORT.TVP.PL

TVP Sport Ciarko, w pierwszym półfinałowym meczu o mistrzostwo Polski w Sanoku, niespodziewanie przegrało z Cracovią. Teraz rywalizacja przenosi się pod Wawel, a w lepszej sytuacji stoją hokeiści Pasów.

Losy sobotniego spotkania rozstrzygnęły się dopiero w dogrywce. W niej lepsi okazali się wicemistrzowie kraju, którzy po bramce Adriana Kowalówki wygrali 4:3. Szczególne brawa po meczu w Sanockiej Arenie należały się jednak Rafałowi Radziszewskiemu. Golkiper Cracovii obronił aż 47 uderzeń rywali!.

W trzeciej tercji niepotrzebnie doprowadziliśmy do dramatycznej końcówki i dogrywki, bowiem mogliśmy zakończyć mecz zwycięstwem już wcześniej. Najważniejsze jednak, że zdobyliśmy decydującego gola w dogrywce. Pokazaliśmy charakter. Jesteśmy mocni psychicznie – mówił po meczu trener Cracovii Rudolf Rohacek.

We wtorek, przed własną publicznością, hokeiści Pasów będą chcieli utrzymać się na zwycięskiej ścieżce – sobotnia wygrana z Ciarko była pierwszą w tym sezonie. – Sanok będzie podrażniony, będzie chciał wygrać. Liczymy na kibiców, że będą z nami i że będą naszym szóstym zawodniku. Chcemy przełamać passę meczów z Sanokiem także u siebie – przyznał Adrian Kowalówka.

Cracovia - Ciarko PBS Bank Sanok w środę, 6 marca od godz. 18:05 w TVP Sport