reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Muzyka ze Śląska na antenie dlaCiebie.tv

dodano: 2013-04-14 16:44 | aktualizacja: 2013-04-14 17:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: dlaCiebie.tv

Telewizja Dla Ciebie dlaCiebie.tv Telewizja dlaCiebie.tv (Telewizja Dla Ciebie) nawiązała współpracę z serwisem Silesia Videosession (SVS). Dzięki niej widzowie stacji, dostępnej w sieci UPC Polska na Śląsku, Jambox i w Internecie, będą mogli oglądać koncerty i teledyski wykonawców ze Śląska.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Skacząc po kanałach w telewizorze znajdziemy multum programów muzycznych, niemal na każdej stacji usłyszymy muzyków, którzy chcą dotrzeć do szerszej publiczności. Na innowacyjny pomysł wpadła czwórka Ślązaków: Hanna Baron, Piotr Gacek, Grzegorz Sikora i Artur Kuś. Postanowili stworzyć przestrzeń internetową dla muzyków ze Śląska - Silesia Videosession (SVS). SVS powstała w październiku 2012 roku, jak mówią założyciele - z miłości do muzyki.

Grupę stanowią młodzi ludzie, którzy chcieli zapoznać szersze grono odbiorców z ogromnym potencjałem artystycznym, jaki kryje pozornie szary region Śląska. Zainspirowani słynną serią „MTV Unplugged” chcą, aby zespoły prezentowały się na żywo i właśnie bez prądu, akustycznie. Powstał specjalny kanał na YouTube o nazwie „Silesia Videosession”, na którym przybywa nowych nagrań. Obecnie można na nim obejrzeć kilkanaście nagrań.
 
Jakie zespoły zgłaszają się do wideosesji? Nie ma konkretnych wymogów - ważne tylko, żeby grać dobrą muzykę. Założycielom grupy nie brakuje pomysłów.
 
Silesia Videosession to swojego rodzaju okazja do posłuchania muzyki, która w obecnych czasach nie do końca ma szansę przebić się do szerszych mediów, choć niszowe dźwięki są coraz bardziej pożądane. Taka muzyka zaczyna interesować ludzi, coraz chętniej jej słuchają.
 
Na czym konkretnie polega wideosesja? Organizowane jest specjalne nagranie, podczas którego artyści wykonują akustycznie lub półakustycznie swoje utwory na żywo. Forma jest naturalna i spontaniczna, dlatego cieszy się ogromną popularnością na zachodzie, w Polsce jeszcze nieco raczkuje.
 
Co ciekawe, Silesia Videosession ma już na swoim koncie nagrania ze znanymi artystami. Między innymi współpracowała z performerką Asi Mina, która występowała na tak znanych festiwalach jak OFF Festival, Sziget Festival czy Open'er Festiwal.
 
Cały projekt to pasja młodych ludzi. Artyści biorący udział w wideosesji nic za nią nie płacą.
 
Silesia Videosession rozpoczęła współpracę z dlaCiebie.tv (Telewizją dla Ciebie). Koncerty i teledyski zespołów ze Śląska można śledzić teraz na antenie stacji.

Silesia Videosession w serwisie YouTube:
http://www.youtube.com/user/silesiavideosession

Telewizja dlaCiebie.tv (Telewizja dla Ciebie) z Jaworzna, to lokalny kanał dla mieszkańców Śląska (Katowice, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Bytom, Ruda Śląska, Sosnowiec, Zabrze, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Gliwice, Knurów, Piekary Śląskie, Jaworzno, Lędziny, Olkusz, Zawiercie, Częstochowa, Łaziska Górne, Żory). Nadawcą dlaCiebie.tv jest Wydawnictwo GM sp. z o.o. Kanał dostępny jest w śląskich sieciach kablowych UPC Polska i Jambox, a także w Internecie: http://dlaciebie.tv/


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...