reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Republika: Cyfrowy Polsat zrobił świetny interes

dodano: 2013-05-23 10:40 | aktualizacja: 2013-05-23 15:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: Do Rzeczy

TV Republika Telewizja Republika Piotr Barełkowski, prezes spółki Telewizja Niezależna, nadawcy TV Republika, udzielił wywiadu tygodnikowi „Do Rzeczy”. Mówił m.in. o sporze z TV Trwam, o tym, co łączy jego stację z Zygmuntem Solorzem-Żakiem i dlaczego Cyfrowy Polsat zrobił świetny interes wprowadzając TV Republika do swojej oferty. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Informacyjno-publicystyczna TV Republika ruszyła 10 kwietnia 2013 roku z próbną emisją w sieci (więcej tutaj i tutaj), a 6 maja 2013 roku z regularnym przekazem satelitarnym, kablowym i internetowym. (więcej tutaj) Stacja pojawiła się m.in. w ofercie platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat. (więcej tutaj) Według części komentarzy to, a także wcześniejsza współpraca Piotra Barełkowskiego, prezesa spółki Telewizja Niezależna, nadawcy informacyjno-publicystycznego kanału, z właścicielem Polsatu (Piotr Barełkowski sprzedał Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi TV Biznes, obecnie działającą jako Polsat Biznes) wskazuje na zaangażowanie Zygmunta Solorza-Żaka, właściciela platformy, w TV Republika. Co więc łączy TV Republika z Zygmuntem Solorzem-Żakiem? Piotr Barełkowski w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” powiedział, iż są to relacje czysto biznesowe. Dodał, że bardzo korzystne dla Polsatu.

- Patrząc, ilu widzów odpływa z platformy nc+ do Cyfrowego Polsatu, także ze względu na obecność Republiki, można powiedzieć, że Solorz jak zwykle zrobił świetny interes na tym, że postanowił zawrzeć z nami kontrakt handlowy. Solorz nie jest żadnym udziałowcem Republiki (może szkoda, bo bylibyśmy wtedy bogatsi). Mamy podpisaną z nim banalną umowę handlową, tak jak z kilkudziesięcioma innymi sieciami kablowymi, które dystrybuują nasz sygnał. Nie oznacza to jednak, że ja czy ktokolwiek z Republiki jesteśmy tajnymi agentami Solorza, czy że wykonujemy jego polecenia. Czy jeśli ktoś kupuje kawę X, to znaczy, że jest agentem koncernu, który tę kawę produkuje? - powiedział tygodnikowi „Do Rzeczy” Piotr Barełkowski.

Start TV Republika doprowadził do konfliktu pomiędzy nią, a obecną na rynku od 10 lat TV Trwam. (więcej tutaj i tutaj)  Oba kanały walczą o tego samego odbiorcę - konserwatywnego, ceniącego wartości chrześcijańskie. Dotąd jedyną telewizją tego środowiska była właśnie TV Trwam. Piotr Barełkowski nie rozumie ataków na niego i TV Republika ze strony zwolenników toruńskiej stacji. Według niego, ojciec Tadeusz Rydzyk boi się o swój rząd dusz, jednak obie stacje są zupełnie inne - pokrywają się pewne emocje, które obie telewizje budzą, ale docelowy target już nie, bo TV Republika to telewizja informacyjno-publicystyczna, natomiast TV Trwam odwołuje się do zupełnie innej wrażliwości widza.

- U niego głównymi tematami nie jest informacja czy publicystyka, a rozmowa z widzem o wartościach, modlitwa. Myślę, że gdyby ojciec Rydzyk pozwoliłby sobie na chwilę refleksji, moglibyśmy normalnie współpracować, jak prawdziwi polscy patrioci w dziele tworzenia nowej Polski. Jeżeli ojciec Tadeusz Rydzyk nas atakuje, to przede wszystkim szkodzi sprawie - powiedział tygodnikowi „Do Rzeczy” Piotr Barełkowski.

TV Republika negocjuje obecnie z kolejnymi sieciami kablowymi, w tym tymi największymi, jak Vectra, UPC Polska i Multimedia Polska.(więcej tutaji tutaj)

- Negocjacje dotyczące dystrybucji Telewizji Republika w dużych sieciach kablowych muszą trwać, bo niecodziennie podpisuje się wielomilionowe kontrakty, ale jesteśmy dobrej myśli, bo widać dobrą wolę. W najbliższym czasie - to kwestia nawet tygodni - te negocjacje zamkniemy. Wszystko dzięki temu, że wspiera nas wielomilionowa rzesza naszych widzów, dopytujących swoich operatorów o możliwość odbioru Republiki. I tak wszystko idzie w ekspresowym tempie - powiedział tygodnikowi „Do Rzeczy” Piotr Barełkowski.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...

LNB Octo Fuba DEK 817 LTE

Markowy konwerter 8-wyjściowy Fuba to najwyższej jakości urządzenia tego typu...

265 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...