reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Fuzja Telepiu-Stream zaklepana

dodano: 2003-02-21 22:50 | aktualizacja: 2003-02-21 23:32
autor: Janusz Sulisz | źródło: FT/Advanced

stream_news_telepiu_logo.jpg Amerykańska grupa medialna - News Corp. oczekuje, że przejęcie włoskiej platformy Telepiu za 893 miliony euro zostanie wreszcie zfinalizowane po tym, gdy Komisja Europejska nie zgłosiła większych zastrzeżeń co do monopolizacji włoskiego rynku telewizji satelitarnej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jeden z przedstawicieli News Corp. poinformował, że Komisja Europejska nie ma znaczących zastrzeżeń co do połączenia Telepiù i Stream. Większość zgłoszonych przez Komisję punktów już zostało wziętych pod uwagę. Dotyczyły one głównie praw do filmów, praw do transmisji ligi piłkarskiej i dostarczanych przez firmę dekoderów. Brzmienie jeszcze kilku punktów umowy zostanie zmienione tuż przed jej ostatecznym podpisaniem w kwietniu 2003 roku.

Vivendi Universal, dotychczasowy właściciel Telepiu będzie szczególnie zadowolony z podpisania tej umowy, bo wreszcie znacząco zredukuje swoje długi. Francuski koncern otrzyma gotówką 470 mln euro od News Corp., która wpłaci również 423 mln euro, aby zredukować dług platformy Telepiu.

Oczekuje się, że mimo 2 milionów abonentów i rocznych obrotów wynoszących 1,17 mld euro przyniesie w najbliższym roku stratę w wysokości 340 mln euro. Taka sytuacja nie zmieni się do końca 2005 roku. Z powodu problemów finansowych i długów firmy, które są efektem piractwa pakietu, Komisja nie zdecydowała się na podniesienie opłaty koncesyjnej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...