reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Premiere kontrolowana przez Permirę

dodano: 2003-02-21 23:48 | aktualizacja: 2003-02-22 00:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: FT

premiere_logo_sk.jpg Niemiecka platforma cyfrowa Premiere została uratowana, co daje jej szanse na rozwój w przyszłości. Kontrolny pakiet przejął prywatny fundusz inwestycyjny - Permira, który zapłacił 143 mln euro za 65,13 proc. udziałów w Premiere. Po 10 proc. dostały Bayerische Landesbank i Hypovereinsbank.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oprócz banków Bayerische Landesbank i Hypovereinsbank swoje skromne 3,5 proc. dostał Austrian BAWAG.

Georg Kofler - dyrektor główny Premiere będzie miał 10,09 procenta, a dwaj inni jego podwładni Hans Seger i Michael Boernicke po 0,64 proc. każdy. Nowa struktura już została zaakceptowana przez europejskie i niemieckie władze antymonopolowe.

Nowi akcjonariusze dostarczą nowej gotówki około 220 milionów euro. Banki wchodzące w ten biznes przyznały długoterminowy kredyt o wartości 150 milionów euro. Banki dostaną z przyszłych dochodów dług, jaki powstał za byłego właściciela - niewypłacalnego Kircha .

W zeszłym roku Premiere obcięło koszty o ponad połowę Wypertraktowano nowe kontrakty ze wszystkimi głównymi studiami Hollywood. Zwiększono też liczbę abonentów z około 2,4 miliona do prawie 2.6 miliona pod koniec ubiegłego roku.

Według Koflera w marcu Premiere zdecyduje się na nowy system dostępu warunkowego, by zastąpić stary i nieskuteczny system Betacrypt. System ten musi być zmieniony, bo był banalny dla piratów, którzy do tego czasu nagminnie dekodują kanały Premiere, zmniejszając dochody platformy.

Okaże się więc czy będzie to Betacrypt 2, Irdeto 2 czy Nagravision!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...