reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Premiere kontrolowana przez Permirę

dodano: 2003-02-21 23:48 | aktualizacja: 2003-02-22 00:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: FT

premiere_logo_sk.jpg Niemiecka platforma cyfrowa Premiere została uratowana, co daje jej szanse na rozwój w przyszłości. Kontrolny pakiet przejął prywatny fundusz inwestycyjny - Permira, który zapłacił 143 mln euro za 65,13 proc. udziałów w Premiere. Po 10 proc. dostały Bayerische Landesbank i Hypovereinsbank.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oprócz banków Bayerische Landesbank i Hypovereinsbank swoje skromne 3,5 proc. dostał Austrian BAWAG.

Georg Kofler - dyrektor główny Premiere będzie miał 10,09 procenta, a dwaj inni jego podwładni Hans Seger i Michael Boernicke po 0,64 proc. każdy. Nowa struktura już została zaakceptowana przez europejskie i niemieckie władze antymonopolowe.

Nowi akcjonariusze dostarczą nowej gotówki około 220 milionów euro. Banki wchodzące w ten biznes przyznały długoterminowy kredyt o wartości 150 milionów euro. Banki dostaną z przyszłych dochodów dług, jaki powstał za byłego właściciela - niewypłacalnego Kircha .

W zeszłym roku Premiere obcięło koszty o ponad połowę Wypertraktowano nowe kontrakty ze wszystkimi głównymi studiami Hollywood. Zwiększono też liczbę abonentów z około 2,4 miliona do prawie 2.6 miliona pod koniec ubiegłego roku.

Według Koflera w marcu Premiere zdecyduje się na nowy system dostępu warunkowego, by zastąpić stary i nieskuteczny system Betacrypt. System ten musi być zmieniony, bo był banalny dla piratów, którzy do tego czasu nagminnie dekodują kanały Premiere, zmniejszając dochody platformy.

Okaże się więc czy będzie to Betacrypt 2, Irdeto 2 czy Nagravision!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...