reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Światowy sukces filmu TVN o Szymborskiej

dodano: 2013-06-12 17:53 | aktualizacja: 2013-06-12 18:02
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN

tvn „Chwilami życie bywa znośne” - niebanalny film o niebanalnej polskiej noblistce, zrealizowany przez dziennikarkę „Faktów TVN” - Katarzynę Kolendę-Zaleską, urzeka widzów na całym świecie i podbija międzynarodowe festiwale. W ciągu czterech lat od premiery, odbyło się kilkadziesiąt projekcji dokumentu w różnych zakątkach świata. Obecnie film tłumaczony jest na język perski i irańscy widzowie będą mogli obejrzeć go podczas pokazu w Teheranie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dokument „Chwilami życie bywa znośne” wyświetlano w Europie i poza nią, m.in. w Belgradzie na International Belgrade Poetry and Book Festival i w Nowym Yorku na The New York Polish Film Festival. Liczne pokazy odbyły się też we Włoszech, Niemczech i Izraelu, a kolejne zaplanowane są w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej. Telewidzowie w Holandii, Szwecji czy Portugalii mieli okazję obejrzeć film na szklanym ekranie, a we Włoszech czy Szwajcarii obraz będzie dostępny na DVD.

Wisława Szymborska, laureatka literackiej Nagrody Nobla z 1996 roku, była niezwykłą kobietą, niebywale skromną, skrytą, ale też dowcipną. Miała rzesze oddanych fanów, jej wiersze pokochali Woody Allen czy Umberto Eco. Mimo oszałamiającej popularności, rzadko udzielała wywiadów i występowała publicznie. Dlatego film ten jest tak bardzo wyjątkowy. Stanowi swego rodzaju „spotkanie”  z poetką, jest opowieścią o jej codzienności, nawykach, pasjach. Pokazuje zupełnie nieznane, nam czytelnikom, oblicze noblistki.  Film zaskakuje, bawi, wzrusza. Jest hołdem oddanym poetce.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...