reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Sky UK nie planuje na razie UHDTV

dodano: 2013-06-25 11:07 | aktualizacja: 2013-06-25 12:07
autor: Anita Dąbek | źródło: adtv

Sky Digital Logo Chris Johns z brytyjskiej spółki BSkyB, powiedział, że operator platformy pay-tv nie ma bliskich planów związanych z Ultra HDTV, ale za to dokładnie bada opcje dostarczania telewizji tej technologii w przyszłości. Johns podkreślił potrzebę testowania tak, by w momencie uruchomienia 4K wszystko było zapięte na ostatni guzik.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Nie mamy w planach uruchomienia usługi UHDTV w najbliższym czasie - powiedział Johns na konferencji Beyond HDTV w Londynie. - To nadal są jeszcze bardzo wczesne dni. Z HD przeszliśmy przez okres 2 lat testów. Z 3D było to 18 miesięcy. Jesteśmy jeszcze na wczesnym etapie, a gdy będziemy w stanie dostarczyć coś „powyżej HD”, chcemy to zrobić w najwyższej możliwej jakości.

Jednym z głównych wyzwań do pokonania dla BSkyB był parametr liczba klatek na sekundę. - Wszystkie dostępne wyświetlacze 4K, które używamy, są 30 Hz lub gorsze, podczas gdy my potrzebujemy co najmniej 50 fps dla sportu i prawdopodobnie więcej - powiedział Johns.

Wyjaśnił, że w ciągu ostatnich 8 lat Sky ewoluował ze standardowego modelu dostarczania do HD, z małych ekranów do większych, z 2D do 3D i z podstawowych do zaawansowanych kodeków kompresji.

- Jeśli będziemy w stanie dostarczyć UHDTV w 2014 roku, to byłoby świetnie - dodał. - Ale istnieje wiele problemów do rozwiązania. Pytanie na dziś to, jak daleko zaszliśmy z niektórymi z tych elementów dla następnej generacji doznań wzrokowych dla klienta.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...