reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 7-8/2013

dodano: 2013-07-11 13:04 | aktualizacja: 2013-07-11 17:06
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 7-8 2013 SAT Kurier 7-8/2013
Moda na multiroom HD
Koniec analogu w Polsce
TVP3 Regiony z satelity?
Raport z ANGA COM 2013

TESTY:
- Cyfrowy Polsat PVR HD 7000 - Pierwszy dekoder Twin PVR HD produkcji Cyfrowego Polsatu
- Ferguson Ariva T650i - Odbiornik DVB-T z możliwością dostępu do Internetu

NOWE PRODUKTY:
- Tablety TechniPad - multimedialna rewolucja TechniSat
- DSE HPF-85A i DSE SGI-10
- Splittery Ultra HD firmy Gefen
- Moduły Maxcam i Unicam
- TechniStick T1 - odbiornik DVB-T na urządzenia z Androidem
- Przenośny telewizor Cabletech
- Kompaktowa stacja czołowa Triax TDH 800
- T.0X HDTV-QAM ENCODER do stacji czołowej Televes
- NEOTION Hbb Tablet przy użyciu platformy BlueBridge
- Mini PC Android MyGica Enjoy TV ATV1200
- Xfinder - uniwersalne rozwiązanie dla instalatorów
- LAN Cable Identifier
- Antena naziemna Televes Yagi L 790
- Kabel koncentryczny FaVal PENTA 5 in 1
- Vu+ Duo2 - jeden z najbardziej high-endowych odbiorników

Listy kanałów:
- kanały DVB-T
- polskie platformy cyfrowe
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 7-8/2013 - wakacyjne wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

- Oglądanie TV w kilku pokojach jednocześnie
Rozważając dostęp do kanałów telewizyjnych w wielu punktach jednocześnie należy na wstępie dokładnie rozważyć, jakie mamy wymagania dotyczące dostępu, czyli czy potrzebujemy, aby w każdym z pomieszczeń można było jednocześnie oglądać różne kanały, czy też wystarczy nam jeśli w każdym z punktów mamy ten sam obraz lub nie będziemy oglądać jednocześnie (przykładowo w dzień oglądamy TV w salonie, wieczorem w sypialni). Jest to o tyle ważne, że w zależności od źródła sygnału TV (DVB-T, sieć kablowa lub satelita) konieczne jest wykonanie wcześniej odpowiednio dostosowanej instalacji antenowej. W naszym tekście rozważymy wszystkie opcje i podamy rozwiązania dla każdego możliwego przypadku. Poza tym dowiesz się, jak korzystać z usługi Multiroom, którzy operatorzy mają taką usługę w swojej ofercie, jak działa Multirrom, itp.

- Wszystkie TVP3 Regiony z satelity?
Niemały problem czeka platformy cyfrowe. Już we wrześniu ruszą lokalne kanały ośrodków Telewizji Polskiej pod szyldem TVP3 Regiony. Jeśli platformy satelitarne Cyfrowy Polsat i nc+ będą chciały stanowić alternatywę dla naziemnej telewizji cyfrowej, powinny znaleźć miejsce na transponderach dla wszystkich 16 regionalnych stacji TVP. W przeciwnym wypadku, skończy się jak zwykle, czyli z satelity zobaczymy jedynie TVP3 Warszawa. Byłby to błąd, bo we wszystkich cywilizowanych krajach świata telewizje regionalne można oglądać z satelity.

- Koniec naziemnej telewizji analogowej w Polsce
We wtorek, 23 lipca 2013 roku dojdzie do wyłączenia ostatnich w Polsce nadajników naziemnej telewizji analogowej. Jest to historyczny moment, ponieważ kończy się era analogowej telewizji odbieranej drogą naziemną. Jednocześnie, cała Polska wkracza w erę naziemnej telewizji cyfrowej, czyli telewizji oferującej więcej kanałów, lepszą jakość obrazu i dźwięku oraz posiadającej szereg innych zalet.

- Raport z wystawy ANGA COM 2013
W dniach 4-6 czerwca 2013 roku, jak zwykle w Kolonii, odbyły się największe w Europie wystawa i kongres o technologiach szerokopasmowych, satelitarnych i kablowych ANGA COM, które zaliczyły znakomity wynik 450 wystawców i po raz pierwszy 17.000 uczestników (50% z zagranicy). Aż 1.700 uczestników wzięło udział w towarzyszącym kongresie. Liczba uczestników targów ANGA COM wzrosła o 6% w porównaniu z zeszłym rokiem.

- Jak aktywować karty MTV Unlimited?
Na polskim rynku w sprzedaży pojawiły się zapowiadane nowe karty na pakiet kanałów muzycznych MTV Unlimited. Dostępne są odświeżone karty startowe oraz nowe zdrapki na okres 6 lub 12 miesięcy. Zmienił się także sposób aktywacji kart. Prezentujemy instrukcję aktywacji i doładowywania nowych kart na MTV Unlimited.

- LTE 800
23 lipca 2013 roku zakończy się proces wyłączania telewizji analogowej w Polsce. Przejście na telewizję cyfrową, oprócz wielu zalet, takich jak poprawa jakości obrazu, zwiększenie ilości treści i zasięgu, przynosi również korzyści w postaci wykorzystania zwolnionego pasma. Jest to tzw. dywidenda cyfrowa. Mogą tam być uruchomione dodatkowe usługi, np. LTE. Oprócz zalet, które daje nam LTE w częstotliwościach od 790 MHz (tzw. LTE 800), występuje jeden efekt uboczny. Urządzenia odbiorcze telewizji naziemnej, umiejscowione blisko stacji LTE 800, będą podatne na zakłócenia. Jak sobie radzić z tym problemem?

- Najlepsze platformy telewizji internetowej
Wakacje to okres wielu wyjazdów. Nie w każdym hotelu można znaleźć polską telewizję. Są też hotele, gdzie w ogóle nie ma telewizora. Na szczęście, w dzisiejszych czasach to niepotrzebne. Wystarczy laptop, tablet lub smartfon i dostęp do szybkiej sieci Wi-Fi. Poniżej prezentujemy najciekawsze platformy umożliwiające odbiór polskich i zagranicznych kanałów telewizyjnych. Nie wszystkie mogą działać poza granicami Polski, ale wiele dostarczy niezapomnianej rozrywki. Także tej egzotycznej, bo w dobie globalnej sieci bez trudu możemy oglądać kanały telewizyjne z dalekiej Tajlandii, Korei Południowej, Japonii czy Wietnamu. Aby przeżyć taką podróż telewizyjną nie trzeba się nawet ruszać z domu.

- ZAP - nowości z satelity

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 7-8/2013.
Następne, wakacyjne wydanie na początku SIERPNIA 2013 r.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Magazyn SAT Kurier w 2013 roku nadal będzie wydawany w cyklu miesięcznym z 11 wydaniami - tylko 99 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2013 (Polska) lub 55 euro w Europie.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2013 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE"* - cena promocyjna 125 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2013 - 11 wydań + książka / 125 zł

lub zamów "VADEMECUM NTC. WSZYSTKO O DVB-T" + książka tematyczna "ANTENY SATELITARNE" w promocyjnej cenie 39 zł

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres redakcja [at] satkurier.pl.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...