reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

BBC rozmawia z BSkyB

dodano: 2003-03-19 22:05 | aktualizacja: 2003-03-19 22:28
autor: Anna Sulisz | źródło: FT

bbc_logo_sk.jpg 19 marca rozpoczęły się rozmowy BBC i British Sky Broadcasting, by rozwiązać zaistniały konflikt dotyczący kodowania kanałów publicznej BBB w Sky Digital. Oczekuje się, że kanały BBC będą wciąż dostępne w Sky Digital i EPG, ale bezpłatnie. Jednak w tej sytuacji istnieje prawdopodobieństwo konfliktu BBC i irlandzkiego RTE.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kilka dni temu, dyrektor generalny BBC, Greg Dyke ogłosił, że jego telewizja zaoszczędzi około 85 milionów funtów rezygnując z podpisania kontraktu z BSkyB na kodowanie i dołączenie do platformy cyfrowej Sky programów BBC. W ten sposób BBC nawet zwiększyłoby zasięg z obecnego pokrycia 75% kraju do 100%.

Jednak niektórzy analitycy rynku kwestionują kalkulacje BBC. Inną sprawą jest to, że kanały BBC nie wchodziły w skład żadnego z pakietów Sky Digital, a jedynie były dostępne na najlepszych miejscach w terminalach Digibox (101k. - BBC1, 102k. - BBC2).

Choć obie strony oskarżają się wzajemnie o rozpowszechnianie niepotwierdzonych informacji, to nie chcą tego komentować. Rozmowy trwają. Oczekiwania są takie, iż kanały BBC jednak będą normalnie w Sky Digital i jego EPG. Chodzi tutaj jedynie o pieniądze, a obu stronom zależy na wzajemnej współpracy. Sky potrzebuje 8 najważniejszych kanałów BBC i prawdopodobnie ustąpi, a BBC chce zaoszczędzić na zawyżonych kilka lat temu opłatach za kodowanie.

Jednak w takim przypadku istnieje prawdopodobieństwo konfliktu BBC i RTE, największej telewizji w Irlandii, która płaci 27 tysięcy funtów za każdy kanał, który ma załączony EPG. Kanały RTE nadawane sa z Astry 2D (transponder 43-10,744H). Są tam RTE One, RTE Net 2 oraz TG4 i TV3.

W zeszłym roku BSkyB był kontrolowany ze względu na skargi o zawyżaniu opłat dla publicznych nadawców. Wtedy firma Oftel, zajmująca się regulacjami telekomunikacyjnymi, odrzuciła skargi ITV, głównego rywala BBC, że opłaty żądane za używanie systemu kodowania NDS-VideoGuard, należącego do Sky, są dyskryminująco wysokie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...