reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Viasat wybrał NDS-VideoGuard

dodano: 2003-04-01 00:20 | aktualizacja: 2003-04-01 00:32
autor: Janusz Sulisz | źródło: NDS

nds_logo_sk.jpg Należąca do News Corp., firma NDS Group plc, właściciel systemu dostępu warunkowego NDS-VideoGuard dla płatnych pakietów cyfrowych podpisała kontrakt z Viasat Broadcasting - największą platformą na rynku skandynawskim, należącą do MTG AB. Viaccess w Viasat zostanie zastąpiony systemem, stosowanym przez Sky Digital.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na mocy umowy należące do Viasat pakiety cyfrowe w krajach skandynawskich i bałtyckich będą kodowane w dostarczanym przez NDS systemie VideoGuard. W VideoGuardzie bedą kodowane pakiety w Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii, aby zmniejszyć piractwo i spowodowane straty tychże pakietów cyfrowych.

Początkowo system VideoGuard będzie używany równolegle z obecnie stosowanym systemem kodowania w tzw. Simulcrypcie. Ma to na celu uniknięcie kłopotów technicznych i braku przerw w nadawaniu, jak również stworzenie lepiej zabezpieczonych przed hakerami pakietów. Dekodery wszystkich abonentów będą przeprogramowane przez satelitę.

Viasat wybrał system firmy NDS, aby ostatecznie rozwiązać problem piractwa. Dodatkowo, nadawca pragnie korzystać z dodatkowych serwisów dostępnych dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oferowanym przez VideoGuard.

Obecnie 31 milionów abonentów używa systemu VideoGuard na całym świecie, przynosząc nadawcom ponad 11 miliardów dolarów dochodu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...