reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Kreska nad O” od współtwórcy pyta.pl w Tele5 [wideo]

dodano: 2013-10-21 11:26 | aktualizacja: 2013-10-21 11:32
autor: Anita Dąbek | źródło: Tele5

Tele5 HD Tele 5 HD W sobotę, 26 października 2013 roku o godzinie 10:10 telewizja Tele5 wyemituje pilotażowy odcinek satyrycznego programu „Kreska nad O” (nie mylić z „Kropka nad i” w TVN24 :-) ).  Prowadzącym i twórcą scenariusza programu jest Mikołaj „Jaok” Janusz, współtwórca portalu pyta.pl.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Kreska nad O” to program rozrywkowy tworzony z myślą o wielbicielach nieszablonowego, abstrakcyjnego humoru. Prowadzący z perspektywy wielkomiejskiego blokowiska komentują otaczającą ich rzeczywistość odnosząc się do trendów w kulturze masowej, polityce czy modzie. Rozmowa na osiedlowej ławeczce jest punktem wyjścia do skeczy, kaskaderskich eksperymentów czy sond ulicznych. Rzeczywistość miesza się tu z fikcją, autorzy nierzadko wchodzą w interakcje z napotkanymi na ulicy ludźmi, zadając im niekonwencjonalne pytania czy stawiając w nietypowych sytuacjach. Emisja premierowego odcinka programu 26 października (sobota) o godzinie 10:10, powtórka we wtorek 29 października o godzinie 23:55.

Prowadzącym i twórcą scenariusza „Kreski nad O” jest Mikołaj „Jaok” Janusz, reporter i performer, współtwórca portalu pyta.pl, kilku telewizyjnych programów rozrywkowych oraz audycji „pTOK” w radiu TOK FM. Program prowadzi on wspólnie z Grzegorzem Zacharjasiewiczem, współpracującym dotychczas z „GIT Produkcją”, współtwórcą serialu „Kaliber 200 Volt”. W programie pojawiają się również inne postacie, związane z pytą.pl czy „GIT Produkcją”.  - Znamy się z ekipą Tele5 od czasu współpracy przy programie „Witam - pytam”. W bieżącym roku stacja chciała odnowić współpracę w nowej formie, nie chciałem jednak robić po raz kolejny „grzecznego programu”. Przy przygotowaniu „Kreski nad O” świetnie się bawiliśmy... i myślę, że to czuć kiedy się nas ogląda. - mówi Mikołaj „Jaok” Janusz.  

- Szukaliśmy formuły, która pozwoliłaby nam zachować specyficzny humor znany z pyta.pl a jednocześnie nie ograniczać się tylko do tego co robiliśmy już wcześniej. Chciałem wykorzystać pewne pomysły, które uznawałem za warte realizacji a które nie mieściły się w dawnej konwencji. Założeniem było, żeby w programie oprócz akcji „z ulicy” znalazły się również skecze, czy nawet elementy kaskaderskie. Współpraca z Grzegorzem Zacharjasiewiczem (współprowadzącym „kreski”), który wcześniej odpowiedzialny był za lwią część produkcji serialu „Kaliber 200 Volt” otworzyła przed nami sporo nowych możliwości. Grzegorz jest niezwykle kreatywnym facetem, zarówno jeśli chodzi o przygotowanie planu, rekwizytów jak i niemądrych dowcipów. Mam wrażenie, że formuła, którą finalnie wypracowaliśmy jest świeża, oryginalna i pozwala znaleźć wspólny mianownik dla wszystkich zawartych w niej form naszej aktywności. Będzie miejsce zarówno na pastisz, reportaż, sabotaż i inne obcobrzmiące słowa - dodaje Janusz.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...