reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wieczór specjalny „Arnold vs Arnold” w Ale Kino+

dodano: 2013-11-20 15:07 | aktualizacja: 2013-11-20 15:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: CANAL+ Cyfrowy

Ale Kino+ Listopad 2011 Supergwiazda, ikona kina akcji i uosobienie amerykańskiego snu. W poniedziałek, 2 grudnia 2013 roku od 19:05 Ale Kino+ (Ale Kino+ HD) zaprasza na wieczór specjalny z Arnoldem Schwarzeneggerem, a w nim na dokument „Metamorfozy gwiazd” oraz dwa kluczowe dla kariery tego aktora filmy - „Conan barbarzyńca” i „Predator”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wieczór otworzy dokument „Metamorfozy gwiazd” (2013). Jego autorzy śledzą najważniejsze etapy w karierze Schwarzeneggera - od młodego kulturysty z Austrii przez osobowość medialną i supergwiazdę Hollywood, aż po gubernatora Kalifornii. Zdradzają m.in. początki jego przygody z kulturystyką, która szybko stała się obsesją: „Prędzej dałby sobie odciąć głowę niż przestać ćwiczyć. Kulturystyka była celem jego życia. Dla niej żył, spał, jadł” - wspomina biografka Wendy Leigh. Kiedy w 1967 Schwarzenegger zdobył tytuł Mr. Universe, stał się dla wielu chłopców wzorem do naśladowania. „Ciągle oglądam jego występy. Bardzo mnie inspiruje” - mówi jeden z nich. Po 40 latach wciąż wiele znaczy dla tego sportu – jest pierwszą osobą, która go rozpowszechniła na świecie. W filmie występuje również ekspertka rysów twarzy, która czyta cechy osobowości. Zdradza m.in. co oznacza kwadratowy podbródek Schwarzeneggera i o czym mogą świadczyć jego głęboko osadzone oczy. Autorzy dokumentu przybliżają również sekrety małżeństwa aktora z Marią Schriver - siostrzenicą Johna Kennedy’ego, odwiedzają największego fana „Arniego” i jego imponującą kolekcję gadżetów, przypomną także najpopularniejsze filmy z jego udziałem. Dokument wzbogacony jest w mnóstwo unikalnych materiałów archiwalnych oraz w wypowiedzi dziennikarzy, krytyków filmowych i współpracowników aktora.

Drugą pozycją wieczoru będzie „Conan barbarzyńca” (1982) - pozycja obowiązkowa wśród miłośników kina fantasy. Film stał się punktem zwrotnym w karierze Schwarzeneggera, który wcielił się w tytułową postać. Opowieść o gladiatorze z magicznej krainy Cymerii, który wyrusza w niebezpieczną podróż, aby pomścić śmierć bliskich, szybko stała się komercyjnym i artystycznym sukcesem, a Schwarzenegger został dostrzeżony przez producentów z Fabryki Snów. Już dwa lata później wystąpił w sequelu filmu, „Conanie niszczycielu” Richarda Fleischera oraz w „Terminatorze” Jamesa Camerona. „Conan niszczyciel” powtórzył sukces pierwszej części, a jego reżyser zaangażował Schwarzeneggera do swojego kolejnego obrazu „Czerwona Sonja”.

Wieczór zamknie „Predator” (1987) - kultowy wśród fanów „Arniego” thriller science-fiction, w którym wcielił się w komandosa Dutcha Schaeffera walczącego w południowoamerykańskiej dżungli z niewidzialnym i bezwzględnym zabójcą z kosmosu. Nominowany m.in. do OscaraŽ ze efekty specjalne „Predator” stał się kolejnym kasowym przebojem z udziałem Schwarzeneggera, który za występ otrzymał nominację do Saturna i ugruntował swoją pozycję jednego z najpopularniejszych aktorów kina akcji. Atutem filmu jest nie tylko gra aktorska – „Predator”, mimo upływu lat, wciąż trzyma w napięciu, głownie dzięki sugestywnie wykreowanej atmosferze grozy i osaczenia.

Wieczór specjalny „Arnold vs Arnold” w poniedziałek, 2 grudnia 2013 roku w Ale Kino+ i Ale Kino+ HD:

o 19:05:
„Metamorfozy gwiazd: Arnold Schwarzenegger” („The Changing Face Of...: Arnold Schwarzenegger”)
dokumentalny, 2013, 51 min

o 20:10:
„Conan Barbarzyńca” („Conan the Barbarian”)
fantasy, USA, 1982, reż. John Milius, wyk. Arnold Schwarzenegger, James Earl Jones, Max von Sydow, Mako, 129 min

o 22:35:
„Predator” („Predator”)
film akcji, USA, 1987, reż. John McTiernan, wyk. Arnold Schwarzenegger, Carl Weathers, Kevin Peter Hall, 107 min


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...