reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

LG OLED TV z zakrzywionym ekranem już w Polsce

dodano: 2013-12-11 14:39 | aktualizacja: 2013-12-11 16:11
autor: Anita Kaźmierska | źródło: LG

LG OLED TV 55-calowy telewizor LG OLED TV z zakrzywionym ekranem, jedno z najbardziej wyczekiwanych urządzeń 2013 roku w elektronice konsumenckiej, jest już dostępny na polskim rynku. To najnowsze dzieło sztuki w dziedzinie elektroniki użytkowej rewolucjonizuje odbiór domowej rozrywki i wyznacza dalsze kierunki rozwoju w trzech płaszczyznach: technologii, wzornictwie i jakości rozrywki. W momencie oficjalnej premiery – w połowie grudnia 2013, telewizory LG OLED będą dostępne w sieciach sklepów Saturn i Media Markt w wybranych miejscach w Polsce.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przez wiele lat na rynku telewizyjnym doszło do wielu rewolucji, takich jak przejście z czerni i bieli na kolor czy ulepszenie jakości materiałów wideo najpierw z SD do HD, a następnie do Full HD. Kolejny krok milowy LG, jakim jest wprowadzenie technologii OLED na rynki globalne, w tym na rynek polski, otwiera nowy rozdział w historii technologii obrazu. Najnowsze osiągnięcie firmy jest dopiero wstępem do rewolucji, zapoczątkowanej na rynku telewizorów nowej generacji od LG.

INNOWACYJNE WZORNICTWO I NIESPOTYKANA JAKOŚĆ OBRAZU

LG OLED TV otwiera nową erę w dziedzinie domowej rozrywki, dostarczając użytkownikom niespotykanych do tej pory wrażeń. To wszystko za sprawą innowacyjnego, ergonomicznie zakrzywionego ekranu najnowszego telewizora LG, nad którym inżynierowie koreańskiego koncernu pracowali przez ponad 5 lat. Został on dopasowany do naturalnego pola widzenia użytkownika tak, aby obraz niemalże otoczył widza i dostarczył efektów wizualnych niespotykanych przy żadnym telewizorze
o płaskim ekranie.

Technologia OLED, zapoczątkowana przez LG, jest nieporównywalnie lepsza od standardowej już technologii LED. Jest także krokiem milowym w rozwoju innowacji obrazu. Nowoczesna matryca sama w sobie jest źródłem światła (nie musi być podświetlana, jak w zwykłych telewizorach LED). Dzięki temu, obraz wygląda naturalnie i wyraziście. Dodatkową zaletą zakrzywionego ekranu OLED jest głębia obrazu - widz ma wrażenie trójwymiarowości, nawet bez okularów 3D. Za jego wyjątkową jakość odpowiada opatentowana przez LG technologia WRGB OLED, która zapewnia niezwykle obszerną paletę wyświetlanych barw - w tym głęboką czerń, a także nieskończony współczynnik kontrastu.

Dodatkowym atutem LG OLED TV jest szybkość reakcji matrycy – ponad 1000 razy wyższa, niż w przypadku standardowych telewizorów LED. Dzięki temu, obraz wyświetlany na ekranach OLED jest ostry i przejrzysty, nawet w przypadku bardzo dynamicznych ujęć. LG OLED TV jest pierwszym na świecie telewizorem, o jakości przekazu porównywalnej do projekcji kinowej typu IMAX.SMUKŁY NICZYM KARTKA PAPIERU

To wyjątkowe dzieło inżynierów LG zostało zamknięte w równie imponującej, cienkiej jak papier obudowie - o grubości zaledwie 4 mm. Aby nadać produktowi odpowiednią sprężystość i wytrzymałość, tylną obudowę wykonano z tworzywa sztucznego, zbrojonego włóknem węglowym (używanym m.in. do produkcji samolotów i supersamochodów). Dzięki temu, zmniejszono wagę 55-calowego telewizora do zaledwie 17 kg.

Innowacyjny design uzyskano dzięki jedynej na świecie przezroczystej podstawie Crystal Stand – stwarzającej wrażenie telewizora zawieszonego w powietrzu. Skierowane do przodu, całkowicie przeźroczyste głośniki (o mocy 40 W, z systemem Virtual Surround Plus), zapewniają nieporównywalnie lepsze brzmienie, niż w standardowych, płaskich telewizorach.

Funkcjonalność LG Smart TV pozwala z kolei na swobodne korzystanie ze wszystkich internetowych aplikacji, zdalne sterowanie smartfonem, gestami oraz pilotem Magic Remote (jedyny na świecie pilot z certyfikatem „inteligentnego interfejsu”).

LG OLED TV z zakrzywionym ekranem docenili już eksperci na całym świecie. Jego innowacyjny wygląd został nagrodzony prestiżowymi nagrodami m.in. EISA 2013 w kategorii „Design TV”, czy Red Dot: „Best of the Best”, natomiast jakość obrazu potwierdzono certyfikatami niezależnych międzynarodowych instytucji jak TÜV Rheinland, Intertek i VDE.

Co więcej LG OLED TV, jako pierwszy OLED na świecie, uzyskał również certyfikat THX i wszedł do masowej produkcji na całym świecie.Referencyjna cena detaliczna brutto w momencie wprowadzania LG OLED TV na rynek polski wynosi 39 999 PLN.  

LG OLED TV będzie dostępny od połowy grudnia 2013 w wybranych sieciach Media Markt i Saturn w całej Polsce, w tym w Warszawie w CH Galeria Mokotów i CH Arkadia.

Specyfikacja produktu: 55 EA980V

55” zakrzywiony  OLED  FULL HD TV
CINEMA 3D
Smart TV
Cinema Screen
system dźwiękowy 2.0 + subwoofer
kamera internetowa
pilot Magic Motion Premium
okulary 3D Premium
sterowanie gestami
wyszukiwanie głosowe
wbudowane WiFi
obsługa MHL
Miracast
WiFi Direct
zdalne sterowanie przy pomocy smartfona
USB 3.0
4xHDMI 1.4
tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2
tuner telewizji kablowej DVB-C
tuner satelitarny DVB-S2


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...