reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg
Polsat z prawami do Euro 2016

dodano: 2013-12-10 19:58 | aktualizacja: 2013-12-12 14:19
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: satkurier.pl/weszlo.com/media2.pl/polsatsport.pl

logo polsat Na czwartek, 12 grudnia 2013 roku telewizja Polsat zaplanowała konferencję prasową pod hasłem „Wielkie wydarzenie sportowe na antenach Polsatu". Konferencja ta zostanie pokazana na żywo w kanałach Polsat Sport (Polsat Sport HD), Polsat Sport News i na polsatsport.pl od godz. 12:30 (w ramówce pod nazwą Konferencja prasowa UEFA 2016) i będzie trwała około 2 godziny. Podczas konferencji ogłoszony zostanie zakup nowych praw telewizyjnych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak poinformował serwis weszlo.com, Polsat za 35 mln euro zakupił od UEFA prawa na lata 2014-2018. Nadawca w swoich kanałach pokaże mecze eliminacji Mistrzostw Europy 2016, finały Mistrzostw Europy 2016 oraz eliminacje Mistrzostw Świata 2018 (więcej tutaj).

Przy okazji Polsat, pisze weszlo.com, nabył też prawa do dwóch meczów towarzyskich rozgrywanych w terminach FIFA, przy założeniu, że Polska trafi do mniejszej grupy (pięciozespołowej - wtedy miałaby mniej meczów o punkty, a zamiast nich dwa sparingi pokazywane przez Polsat). Najważniejsze spotkania całego pakietu - ale nie wszystkie - będą musiały zostać pokazane w paśmie otwartym.

Aktualizacja:

Informacja ze strony polsatsport.pl

Futbolowa rewolucja. Więcej spotkań i zdecydowanie więcej telewizyjnych transmisji. O szczegółach dotyczących eliminacji Euro 2016 oraz samego turnieju na specjalnej konferencji w Centrum Olimpijskim już od 13:30 na żywo na Polsatsport.pl. Od 12:30 specjalne studio, w którym dyskutować będą Bożydar Iwanow i Roman Kołtoń.
Futbol wraca do domu - słynny wers z hymnu piłkarskiej reprezentacji Anglii, jak ulał pasuje do dzisiejszego wydarzenia. Telewizja Polsat nabyła prawa do pokazywania najważniejszych meczów międzypaństwych do roku 2018. Co ważne są to prawa na wyłączność - zatem będziemy jedynym polskim nadawcą oferującym te spotkania.
 
O jakie mecze chodzi? Pokażemy dwa cykle kwalifikacyjne: do piłkarskiego Euro 2016 oraz europejską część eliminacji Mundialu 2018. Informacja dla kibiców jest prosta: w najbliższych latach na naszych antenach obejrzą państwo w sumie ponad pół tysiąca spotkań eliminacyjnych! Oczywiście także z udziałem naszej reprezentacji
 
Ale to nie koniec. Dodatkowo, jako jedyni w Polsce, pokażemy pięćdziesiąt jeden spotkań turnieju finałowego Euro 2016 - historycznych mistrzostw starego kontynentu, w których po raz pierwszy wystąpią aż dwadzieścia cztery drużyny. Miejmy nadzieję, że w gronie tym znajdą się również Biało-czerwoni.
 
Mecze reprezentacji Polski będą zajmować w naszych transmisjach specjalne miejsce. Nie zabraknie najświeższych doniesień ze zgrupowań, wywiadów, analiz i gorących dyskusji w wykonaniu najlepszych polskich komentatorów z Mateuszem Borkiem i Bożydarem Iwanowem na czele.
 
Nasza stacja stale towarzyszy polskim piłkarzom. Byliśmy na mistrzostwach świata w Korei Południowej i Japonii oraz w Niemczech, kibicowaliśmy Biało-czerwonym na Euro 2008. Wielu z byłych reprezentantów to nasi redakcyjni koledzy, którzy teraz razem z nami trzymają kciuki za swoich boiskowych następców.

Rewolucja według UEFA

Mecze eliminacji mistrzostw Europy 2016 nie będą rozgrywane w piątki i wtorki, ale zostaną rozłożone przez UEFA na sześć dni - od czwartku do wtorku. Tak by kibice mogli zobaczyć na żywo jak najwięcej spotkań, nie tylko swojej rodzimej reprezentacji. Europejskim władzom piłkarskim zależy też, żeby spotkania potentatów takich jak Hiszpania, Holandia, Niemcy, Anglia czy Francja nie pokrywały się ze sobą.

Dokładny terminarz kwalifikacji i podział, w jakie dni rozgrywane będą poszczególne mecze zostaną ustalone w ciągu tygodnia po losowaniu grup eliminacji, co nastąpi 23 lutego 2014 w Nicei.

W eliminacjach wystartują 53 reprezentacje, a Francja - jako gospodarz Euro 2016 - ma zapewnione miejsce w turnieju finałowym. Za trzy lata po raz pierwszy zagrają w nim 24 zespoły, a nie 16 jak dotychczas.

Uczestnicy kwalifikacji zostaną podzieleni na dziewięć grup - osiem będzie sześciodrużynowych, a w jednej zagra pięć ekip.

Bezpośredni awans do ME wywalczą po dwie czołowe drużyny każdej grupy oraz najlepsza spośród tych, które zajmą trzecie lokaty. Pozostałe osiem z trzecich pozycji utworzy cztery pary barażowe.


Aktualizacja:

Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu, powiedział, że Polsat zakupił także prawa prawa internetowe i mobilne. Dodał, że dzięki Cyfrowemu Polsatowi, ipli i Polkomtelowi, połowa Polski będzie miała dostęp do najwyższej jakości transmisji (komenatrze, studia, dodatkowe materiały). Euro 2016 to ok. 600 meczów już od września 2014 roku. Mecze eliminacyjne będą rozgrywane od czwartku do wtorku i nie będą nakładały się z innymi europejskimi rozgrywkami. Od 18:00 rozgrywanych będzie 4-5 meczów (18:00 lub 20:45).

Na razie nie podjęto decyzji, czy mecze finałowe będą pokazywane w Polsacie otwartym, na pewno na antenie otwartej będzie można śledzić mecze reprezentacji Polski (wynika to z zapisów ustawowych).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piłka nożna


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...