reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Styczeń w Polsat Viasat History

dodano: 2013-12-17 02:57 | aktualizacja: 2013-12-17 07:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat Broadcasting

Polsat Viasat History Kolejne intrygujące i zajmujące historie w Polsat Viasat History dostarczą niezapomnianych wrażeń widzom na powitanie Nowego Roku. Po sukcesie „Farmy w czasach II wojny światowej” Ruth Goodman i Peter Ginn tym razem cofają czas o 500 lat i udają się do „Farmy za panowania Tudorów”, dokładnie takiej, jaką była w 1500 roku podczas panowania Henryka VII. Natomiast w programie „Gandhi - droga do Mahatmy” poznajemy postać indyjskiego przywódcy ruchu wyzwoleńczego, człowieka uznawanego przez wielu za ojca Indii, lidera ruchu wyzwolenia tego kraju spod brytyjskiego panowania. Ponadto, w drugim sezonie serialu „Tajemnice archeologii” zobaczymy jak przywracane są do życia prastare cywilizacje takie jak te stworzone przez Azteków, Etrusków i Persów oraz dowiemy się o ogromnych postępach we właściwym rozumieniu naszej historii.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Styczeń 2014 roku w Polsat Viasat History:

„Farmy za panowania Tudorów” - nowość
emisja: od 20 stycznia - do 24 lutego 2014 roku

Najlepszym miejscem na poznanie ducha średniowiecznej Anglii jest z całą pewnością klasztor. W tym serialu historycy Ruth Goodman i Peter Ginn w towarzystwie archeologa Toma Pinfolda przyjmą na siebie rolę ludzi, którzy zajmowali się prowadzeniem przyklasztornej farmy na należących do kościoła ziemiach i przybliżą widzom życie w tamtej epoce oraz ówczesną rolę klasztoru. Od robienia wina, produkcji odzieży, uprawy pola i hodowli owiec po wprowadzenie wynalazku koła wodnego Ruth, Peter i Tom na własnej skórze przekonają się i pokażą, jak wyglądała praca w gospodarstwie za czasów panowania pierwszego z Tudorów, Henryka VII.

„Gandhi - droga do Mahatmy”
emisja: od 28 stycznia do 11 lutego 2014 roku

Serial opowiada o życiu Gandhiego, znanego jako Mahatma (z sanskrytu: wielka dusza), uznawanego przez wielu za ojca Indii, liderze ruchu wyzwolenia tego kraju spod brytyjskiego panowania. Jest to pierwszy dokument który całościowo opowiada o życiu tego niezwykłego człowieka - dowiemy się o jego relacjach z żoną, o kontrowersyjnych poglądach na sprawy rasowe i dowiemy się jaką dokładnie rolę odegrał w walce o niepodległość Indii. Na światowej scenie politycznej tacy wielcy jak Martin Luther King, Dalai Lama i setki ruchów pokojowych podążali śladami Gandhiego. Bezsprzecznie pozostaje on darzonym ogromną czcią w Indiach ‘ojcem narodu’, jest jednak mniej znana strona jego osoby, którą przybliży prezentowany serial. Dowiemy się o początkach jego życia i kariery, jego wejściu do świata polityki i jego kampanii na rzecz wyzwolenia Indii.

„Tajemnice archeologii” 2
emisja: od 12 stycznia do 16 lutego 2014 roku

Historia archeologii jest równie dramatyczna jak odkrywane przez nią losy wielkich cywilizacji i konfliktów zbrojnych. Serial opowiada o przełomowych skokach w naszym rozumieniu historii ludzkości - poprzez przypomnienie wkładu tych kobiet i mężczyzn, którzy podejmując ogromne ryzyko i pracując w wyjątkowo trudnych warunkach, często w atmosferze zaciekłego współzawodnictwa pomogli nam zobaczyć jak naprawdę wyglądała przeszłość, a przez to samo lepiej zrozumieć teraźniejszość.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...