reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Styczeń w Polsat Viasat History

dodano: 2013-12-17 02:57 | aktualizacja: 2013-12-17 07:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat Broadcasting

Polsat Viasat History Kolejne intrygujące i zajmujące historie w Polsat Viasat History dostarczą niezapomnianych wrażeń widzom na powitanie Nowego Roku. Po sukcesie „Farmy w czasach II wojny światowej” Ruth Goodman i Peter Ginn tym razem cofają czas o 500 lat i udają się do „Farmy za panowania Tudorów”, dokładnie takiej, jaką była w 1500 roku podczas panowania Henryka VII. Natomiast w programie „Gandhi - droga do Mahatmy” poznajemy postać indyjskiego przywódcy ruchu wyzwoleńczego, człowieka uznawanego przez wielu za ojca Indii, lidera ruchu wyzwolenia tego kraju spod brytyjskiego panowania. Ponadto, w drugim sezonie serialu „Tajemnice archeologii” zobaczymy jak przywracane są do życia prastare cywilizacje takie jak te stworzone przez Azteków, Etrusków i Persów oraz dowiemy się o ogromnych postępach we właściwym rozumieniu naszej historii.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Styczeń 2014 roku w Polsat Viasat History:

„Farmy za panowania Tudorów” - nowość
emisja: od 20 stycznia - do 24 lutego 2014 roku

Najlepszym miejscem na poznanie ducha średniowiecznej Anglii jest z całą pewnością klasztor. W tym serialu historycy Ruth Goodman i Peter Ginn w towarzystwie archeologa Toma Pinfolda przyjmą na siebie rolę ludzi, którzy zajmowali się prowadzeniem przyklasztornej farmy na należących do kościoła ziemiach i przybliżą widzom życie w tamtej epoce oraz ówczesną rolę klasztoru. Od robienia wina, produkcji odzieży, uprawy pola i hodowli owiec po wprowadzenie wynalazku koła wodnego Ruth, Peter i Tom na własnej skórze przekonają się i pokażą, jak wyglądała praca w gospodarstwie za czasów panowania pierwszego z Tudorów, Henryka VII.

„Gandhi - droga do Mahatmy”
emisja: od 28 stycznia do 11 lutego 2014 roku

Serial opowiada o życiu Gandhiego, znanego jako Mahatma (z sanskrytu: wielka dusza), uznawanego przez wielu za ojca Indii, liderze ruchu wyzwolenia tego kraju spod brytyjskiego panowania. Jest to pierwszy dokument który całościowo opowiada o życiu tego niezwykłego człowieka - dowiemy się o jego relacjach z żoną, o kontrowersyjnych poglądach na sprawy rasowe i dowiemy się jaką dokładnie rolę odegrał w walce o niepodległość Indii. Na światowej scenie politycznej tacy wielcy jak Martin Luther King, Dalai Lama i setki ruchów pokojowych podążali śladami Gandhiego. Bezsprzecznie pozostaje on darzonym ogromną czcią w Indiach ‘ojcem narodu’, jest jednak mniej znana strona jego osoby, którą przybliży prezentowany serial. Dowiemy się o początkach jego życia i kariery, jego wejściu do świata polityki i jego kampanii na rzecz wyzwolenia Indii.

„Tajemnice archeologii” 2
emisja: od 12 stycznia do 16 lutego 2014 roku

Historia archeologii jest równie dramatyczna jak odkrywane przez nią losy wielkich cywilizacji i konfliktów zbrojnych. Serial opowiada o przełomowych skokach w naszym rozumieniu historii ludzkości - poprzez przypomnienie wkładu tych kobiet i mężczyzn, którzy podejmując ogromne ryzyko i pracując w wyjątkowo trudnych warunkach, często w atmosferze zaciekłego współzawodnictwa pomogli nam zobaczyć jak naprawdę wyglądała przeszłość, a przez to samo lepiej zrozumieć teraźniejszość.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obrotnica DiSEqC SG2100A

Obrotnica sterowana sygnałem DiSEqC1.2 wprost z tunera cyfrowego tylko przez...

380 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...