reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NTL Radomsko, kanał TVN, w przekazie satelitarnym?

dodano: 2013-12-21 03:13 | aktualizacja: 2013-12-21 05:22
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

NTL Radomsko Niezależna Telewizja Lokalna Grupa TVN Jednym z mało znanych szerszej widowni kanałów z Grupy TVN jest stacja NTL Radomsko. Jest ona dostępna w przekazie naziemnym w Radomsku i szeroko pojętych okolicach. W czasach telewizji analogowej kanał, reemitując sygnał TVN (z pasmami lokalnymi), zapewniał tej stacji powiększenie zasięgu naziemnego. Wraz z nastaniem ery cyfrowej i dostępności TVN praktycznie w całym kraju (MUX 2), telewizja NTL Radomsko zrezygnowała z reemisji TVN i obecnie nadaje samodzielny program przez cały dzień. Czy w związku z tym ten „nowy” kanał TVN poszerzy swój zasięg i pojawi się w przekazie satelitarnym, jak pozostałe stacje nadawcy?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja NTL Radomsko na rynku medialnym jest obecna od 19 lat. Od 7 lat należy do TVN. Do tej pory emitowała swój program w sposób analogowy (więcej tutaj). Teraz uzyskała możliwość nadawania w sposób cyfrowy (więcej tutaj). Ramówka telewizji ma charakter uniwersalny. Można w niej znaleźć przede wszystkim informację i publicystkę lokalną, reportaże, programy o tematyce sportowej i kulturalnej. Nadawane są również magazyny edukacyjne i programy rozrywkowe.

- Cieszymy się bardzo, że NTL Radomsko odnalazła swoje miejsce w nowej pocyfryzacyjnej rzeczywistości telewizyjnej. To duża szansa dla spółki. To także olbrzymie wyzwanie ale jestem przekonany, że NTL temu podoła - powiedział Piotr Korycki, członek zarządu TVN, sprawujący nadzór nad spółką z Radomska, komentując start kanału w MUX lokalnym.

Spółka z Radomska nadal może liczyć na wsparcie ze strony właściciela, choć program TVN nie będzie już na antenie NTL reemitowany (więcej tutaj). NTL będzie teraz samodzielnie zestawiać swoją ramówkę przez 18 godzin w ciągu doby, opierając się przede wszystkim na produkcji własnej z częściowym wykorzystaniem treści z archiwów TVN.

NTL przy procesie cyfryzacji współpracuje z telewizją TVT z Rybnika.

- NTL będzie bliźniaczą stacją TVT, więc te same pozycje programowe będą w jednej i drugiej stacji, oczywiście sprofilowane na dany region - czytamy na forum TVT.

Czy więc w związku z tymi informacjami kanał NTL poszerzy zasięg również o przekaz satelitarny? To oczywiście zależy od nadawcy. Skoro jednak powstał w Grupie TVN „nowy”, pełnowymiarowy kanał, to taka ewentualność powinna zostać przez niego rozpatrzona.

Warto w tym miejscu zauważyć, iż telewizja TVN od początku listopada br. prowadzi niekodowaną testową emisję z satelity Eutelsat Hot Bird 13°E. Można oglądać powtarzany w kółko fragment jednego z jingli kanału TVN, ale logo tej stacji się nie pojawia. Początkowo przypuszczano, iż miejsce tego testu zajmie muzyczno-rozrywkowy kanał Power TV (więcej tutaj). Tak się nie stało, a test jest dalej nadawany (więcej tutaj).

Parametry techniczne:
Eutelsat Hot Bird 13C (13°E)
tp. 16 (11,508 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: test1
PID V: 525 (MPEG-4/SD)
PID A: 729 (pol)
PID PCR: 525
SID: 15814
PID PMT: 43
Provider: TVN
Kodowanie: brak


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 LITE HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Korek na maszt

Korek plastikowy na maszt do wprowadzenia kabli

29 zł Więcej...