reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Sony i Panasonic rezygnują z kooperacji przy OLED

dodano: 2013-12-26 18:47 | aktualizacja: 2013-12-30 17:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: adtv/nikkei

panasonic sony oled logo Firmy Sony i Panasonic w 2012 roku zawarły partnerstwo przez które telewizory OLED tych producentów miały stać się tańsze i bardziej dostępne dla zwykłego użytkownika. Jak informuje japońska agencja prasowa Nikkei oba znane koncerny zrezygnowały z dalszej współpracy przy OLED. Czy to oznacza koniec technologii OLED? Czy wygra Ultra HD i 4K, ale bez OLED?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Spółki miały w planach połączyć metodę produkcyjną opracowaną przez Panasonic, polegającą na drukowaniu organicznego materiału na podłożu, ale z technologią OLED autorstwa Sony - pisze Nikkei.

Niestety, ale współpraca obu firm na poziomie OLED zakończyła się fiaskiem. Współpraca nie tylko nie pozwoliła na pojawienie się tańszego modelu telewizora OLED, bo nie ukazał się on wcale. A koreańska konkurencja nie śpi. Firmy LG i Samsung wprowadziły swoje telewizory OLED, w dość wysokich cenach i choć nie robią one furory, to rzutuje to na sprzedaż telewizorów LED, które schodzą jak świeże bułeczki. Co prawda, na Ultra HD jeszcze zbyt wcześnie, bo ceny telewizorów UHD są zbyt wysokie, a do tego nie ma zasadniczego powodu do kupna, czyli dużej imprezy sportowej lub filmów. Platformy cyfrowe dopiero testują kanały 4K i przymierzają się na kilku mocnych rynkach do emisji (Wielka Brytania, Niemcy).Współpraca obu japońskich marek zakończyła się tydzień przed końcem okresu obowiązywania umowy OLED w 2012 roku. Co skłoniło Sony i Panasonic do takiej decyzji? Jak wynika z analizy rynku, w przyszłym roku mają królować telewizory w rozdzielczości Ultra HD. Obydwie japońskie marki obawiają się, że telewizory OLED o mniejszych rozdzielczościach niż Ultra HD nie zaistnieją na rynku, ponieważ nie będą oferować nic nowego. Z kolei LG i Samsung zdecydowanie wyprzedzają w sprzedaży japońską konkurencję i to nie tylko Sony, Panasonica, ale także Sharpa i Toshibę.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...