TVP Sport: Finał PP w hokeju na lodzie

dodano: 2013-12-29 13:20 | aktualizacja: 2013-12-29 13:31
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Sport.TVP.pl

TVP Sport W niedzielę 29 grudnia 2013 w finałowym meczu Pucharu Polski w hokeju na lodzie zagrają drużyny Ciarko PBS Bank Sanok z Comarch Cracovią. Decydujący turniej rozgrywany jest w Arenie Sanok. Transmisja 29.12 o godz. 18:00 w TVP Sport i SPORT.TVP.PL.

W meczach półfinałowych Ciarko łatwo wygrało z 1928 KTH Krynica 7:1 (4:0, 1:1, 2:0), a Comarch Cracovia po dogrywce pokonała GKS Tychy 4:3 (1:1, 1:0, 1:2, dogrywka 1:0). ”Złota” bramka dla krakowian padła niespełna dwie minuty przed zakończeniem dogrywki, a jej zdobywcą był Adrian Kowalówka po podaniu Sebastiana Kowalówki.

O ile pierwszy półfinał z udziałem Ciarko i KH Krynica miał wyraźnego faworyta, a byli nim sanoczanie, którzy na lodzie potwierdzili wyższą klasę od rywala, to w drugim meczu trudno było wytypować zwycięzcę. Mecz był wyrównany i szczególnie w końcówce dostarczył wielu emocji. Szanse na grę w finale mieli jedni i drudzy, decydujące trafienie zapisali na swoim koncie hokeiści z Krakowa i oni cieszyli się z awansu.

Decydujące o trofeum spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18:00. Obejrzy je komplet widzów.
Transmisja na żywo w TVP Sport i SPORT.TVP.PL.