Judo: 2 złota i srebro z niemieckiej Jeny

dodano: 2014-01-28 16:02 | aktualizacja: 2014-01-29 14:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: MOSiR Bochnia

mosir_Bochnia_logosik W dniach 18-19.01.2014 zawodnicy sekcji judo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni wystartowali w Międzynarodowym Turnieju Judo „The 2014 International Sparkassen-Cup” w Jenie w Niemczech. Do zawodów zgłosiło się ponad 650 zawodników z Niemiec, Polski, Czech, Francji i Austrii, którzy walczyli przez 2 dni, w czterech kategoriach wiekowych. Bocheńskim judokom wspieranym przez trenera Sebastiana Serwińskiego i rodziców udało się wywalczyć trzy medale: 2 złote, 1 srebrny oraz dwa 5 miejsca.

MOSiR Bochnia reprezentowało pięcioro uczniów, którzy walczyli w kategorii wiekowej U – 12 (roczniki 2003/2004). Wszystkie walki stały na wysokim poziomie sportowym i były doskonałym sprawdzianem swoich umiejętności w konfrontacji z rówieśnikami z innych krajów, gdyż zasady walki w Niemczech różnią się od tych, które obowiązują w Polsce.

W grupie dziewcząt złote medale wywalczyły Wiktoria Żabczyńska w kat. 40 kg i Oliwia Wątorek w kat. 44 kg. Obie zawodniczki stoczyły po 4 pojedynki i wszystkie pewnie wygrały plasując się na najwyższym stopniu podium. W grupie chłopców srebrny medal wywalczył Rafał Gibała w kat. 42 kg., który zwyciężył w trzech pierwszych pojedynkach i dopiero w walce finałowej uległ zawodnikowi z Austrii. W turnieju uczestniczyli również Mikołaj Filipek w kat. 32 kg. i Damian Pławecki w kat. 38 kg., którzy stoczyli po pięć walk. Obaj w walkach o brązowe medale nieznacznie przegrali swoje pojedynki i uplasowali się na piątych miejscach.

Udział w zawodach był kolejnym doświadczeniem dla młodych sportowców, a przy tak mocno obsadzonym turnieju, uzyskane wyniki potwierdzają ich wysokie umiejętności mimo młodego wieku.