reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 1-2/2014

dodano: 2014-01-30 11:47 | aktualizacja: 2014-02-09 06:03
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 1-2/2014 SAT Kurier 1-2/2014
Futbol z satelity - jak oglądać?
Międzynarodowe kanały informacyjne
Polskie platformy cyfrowe na tle Europy
2 nowe kanały w DVB-T

TESTY:
- OpenBox A2 - niezwykły odtwarzacz multimedialny z systemem Android

NOWE PRODUKTY:
- Konwertery Globo - nowa seria premium
- Anteny Maximum do DAB+, FM i DVB-T
- Odbiornik satelitarny OpenBox S2 HD
- Miernik satelitarny WS-6933 HD Compact
- Revo Pixis RS Radio internetowe z DAB+ i FM 6
- Nowe multiswitche Axing SPU 9X-05
- Akcesoria WiFi Vonets 8
- Ferguson Regent 7 Tablet z modemem 3G
- Mezon DTSM 500 Miernik DVB-S2/T/C/AV 10
- Odbiornik DVB-T Manta z HbbTV
- Odbiornik satelitarny Cloud iBox II (v3)

Listy kanałów:
- kanały DVB-T
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


SAT KURIER 1-2/2014 - styczniowo-lutowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

- Wyszukiwanie kanałów DVB-T
Wraz z postępującym uruchamianiem kolejnych nadajników naziemnej telewizji cyfrowej niektórzy widzowie zderzyli się z zupełnie nowym problemem – wyszukując kanały zdarza się, że odbieramy ten sam multipleks z kilku lokalizacji i odbiornik nie zawsze zapisuje kanały z najsilniejszym sygnałem. Problem ten uwydatni się w najbliższym czasie dwukrotnie, bo na 15 lutego i 28 kwietnia szykowane są zmiany w układzie kanałów, powiązane z uruchamianiem nowych kanałów w MUX 1 oraz przetasowaniami wśród stacji TVP w MUX 3. Stacje trzeba będzie wyszukać dwa razy. Jak poradzić sobie z tym i nie wpaść w problemy z odbiorem wywołane tylko wyszukaniem kanałów z nie tego nadajnika, z którego należy?

- Futbol z satelity - sposoby na oglądanie
Futbol jest największym polem bitwy, jeśli chodzi o prawa do transmisji. Wielu graczy na rynku medialnym ma chęć odgryzienia nieco tortu i przejęcia praw do choćby kilku wydarzeń, żeby móc zaoferować swój produkt drożej i zarazem wycisnąć więcej z rynku reklamowego podatnego na hasło „futbol w tv”. Widz w tym wszystkim ma problem, gdy chce obejrzeć jak najwięcej, bo rozbicie praw do transmisji powoduje, że aby mieć gwarancję oglądania wszystkiego – trzeba byłoby wykupić najdroższe abonamenty wszystkich platform (lub trafić na sieć kablową, w której zebrane są kanały od konkurencyjnych operatorów). Dodatkowy problem pojawia się, jeśli lubimy przykładowo konkretną ligę, powiedzmy włoską Serie A. W Polsce prawa do emisji posiadają nc+ z CANAL+ i nSport oraz Orange sport. Ale oczywiście kanały te nie nadają wszystkich spotkań, a tylko wybrane, przeważnie – najciekawsze. Jak ktoś chciałby zobaczyć pozostałe, to jest kłopot. Jak sobie z tym poradzić? Przedstawiamy trzy możliwości podglądania transmisji sportowych z satelity, każdą analizujemy, przedstawiając obiektywnie plusy i minusy.

- Zmiany w MUX 1 i MUX 3 od 15 lutego
Od 15 lutego 2014 roku w polskim DVB-T dojdzie do kilku istotnych zmian. W związku z tym konieczne będzie przestrojenie odbiorników - ponowne wyszukanie kanałów. Zmiany te są pozytywne dla widza, ponieważ zyska on dostęp do dwóch nowych kanałów - TVP ABC i TV Trwam. Z drugiej strony wyłączone zostaną TVP Polonia i TVP2 SD (ale zostanie wersja HD), chociaż TVP prowadzi testy, które mają na celu między innymi przywrócenie TVP Polonia do DVB-T.

- MUX 8 - kolejne kanały w DVB-T w Polsce
Widzowie w Polsce zyskają w przyszłości dostęp do kolejnego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. UKE ogłosiło dostępność częstotliwości z zakresu 174-230 MHz do wykorzystania na potrzeby DVB-T w multipleksie ogólnopolskim. Są to częstotliwości w paśmie VHF (tzw. III zakres TV). Do odbioru tych częstotliwości niezbędna jest antena VHF lub antena szerokopasmowa, która umożliwia odbiór zarówno częstotliwości VHF jak i UHF. Obecnie w paśmie VHF nadawane są stacje radiowe w formacie cyfrowym DAB+, a w UHF dostępne są MUX 1, MUX 2, MUX 3 i MUX 4 (TV Mobilna). Uruchomienie nowego multipleksu i radiofonii DAB+ będzie wiązało się z potrzebą wymiany przez widzów anten UHF, gdyż nie pozwolą one na odbiór pełnej oferty polskiego DVB-T i radiofonii cyfrowej.

- Najlepsze produkty na targach CES 2014
Od 7 do 10 stycznia 2014 roku w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych odbywały się targi elektroniki użytkowej – 2014 International CES. W tym roku producenci przeszli samych siebie. Natłok nowych urządzeń rośnie w tempie astronomicznym. Oprócz olbrzymich telewizorów i 1001 dodatków do iPhona, jeśli dobrze poszukać, można znaleźć naprawdę ciekawy „towar”. Choć niektóre z tych urządzeń mogą nawet nie trafić na rynek, prezentujemy Państwu naszym, i nie tylko, zdaniem najlepsze produkty tegorocznych targów Consumer Electronics Show.

- Międzynarodowe kanały informacyjne
Kto pamięta pierwsze międzynarodowe kanały informacyjne? Ponad dekadę temu (lata 90.) ten segment rynkowy nie był mocno rozwinięty. Dużymi możliwościami w prezentowaniu informacji na arenie światowej mogły poszczycić się CNN, Sky News, Deutsche Welle, euronews i BBC World News. Były powszechnie dostępne w polskich sieciach kablowych, a u wybranych operatorów nawet w pełnym komplecie. Dzisiaj możemy poznać nie tylko amerykański (CNN), brytyjski (Sky News, BBC World News) i niemiecki (Deutsche Welle) punkt widzenia na świat, ale także chiński, rosyjski, arabski, francuski, irański, japoński, iracki, afrykański i izraelski. Liczba kanałów stale rośnie.

- Polskie platformy cyfrowe na tle Europy
Mało czytelne strony internetowe, wliczanie wersji SD lub kanałów niekodowanych do liczby płatnych kanałów, skomplikowane oferty pakietowe to grzechy platform cyfrowych w całej Europie. Być może dlatego przygotowanie poniższego rankingu nie było najprostsze. Postanowiliśmy jednak porównać ceny i ofertę polskich platform cyfrowych na tle wybranych graczy z całej Europy.

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 1-2/2014.

Następne, wydanie SAT Kurier 3/2014 na początku marca 2014 r.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Magazyn SAT Kurier w 2014 roku będzie wydawany w cyklu miesięcznym z 10 wydaniami - tylko 89 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2014 (Polska) lub 55 euro w Europie. Wydania 1-2 i 7-8 zostaną połączone.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2014 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE"* - cena promocyjna 115 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2014 - 10 wydań + książka - tylko 115 zł

lub zamów "VADEMECUM NTC. WSZYSTKO O DVB-T" + książka tematyczna "ANTENY SATELITARNE" w promocyjnej cenie 39 zł

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres redakcja [at] satkurier.pl.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...